Zamknij

Benefit Systems jednak nie przejmie Calypso Fitness

Olga Papiernik
02.01.2018 10:28
Benefit Systems jednak nie przejmie Calypso Fitness
fot. Clem Onojeghuo on Unsplash

Benefit Systems złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) pismo zawierające wycofanie wniosku z 10 października 2016 r. w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez Benefit Systems kontroli nad Calypso Fitness oraz wniosek o umorzenie postępowania prowadzonego przez prezesa UOKiK w związku ze złożonym zgłoszeniem, poinformowała spółka

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"Złożenie ww. wniosków jest konsekwencją wygaśnięcia w dniu 31 grudnia 2017 roku warunkowej umowy zobowiązującej sprzedaży akcji Calypso Fitness S.A. z dnia 5 października 2016 r. zawartej przez spółkę zależną emitenta: Fit Invest sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ze spółką Glastonbury Ventures Limited z siedzibą w Limassol oraz panem Mikołajem Nawackim" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie zarząd Benefit Systems informuje, iż nadal będzie realizował strategię zapewniania odpowiedniej bazy klubów sportowych dla dynamicznie rosnącej grupy użytkowników kart MultiSport.

27 listopada UOKiK podał, że ma zastrzeżenia dot. przejęcia Calypso Fitness przez Benefit Systems.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

ISBnews/OP