Zamknij

Ben&Jerry poparł paradę równości w Warszawie. Część klientów grozi bojkotem lodów

03.06.2019 12:57
Ben&Jerry poparł paradę równości w Warszawie. Część klientów grozi bojkotem lodów
fot. Ben&Jerrys/Facebook

Po tym jak producent lodów Ben&Jerry's ogłosił przyłączenie się do parady równości w Warszawie, część klientów zapowiedziała ich bojkot. Firma wsparła również kampanię na rzecz wprowadzenia małżeństw jednopłciowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Ben&Jerry's, amerykański producent lodów, ogłosił w sobotę na Facebooku, że oficjalnie przyłącza się do planowanej na 8 czerwca parady równości w Warszawie. "W Ben&Jerry's wierzymy, że każda miłość powinna być równa w obliczu prawa" - wyjaśniono.

Zobacz także

Firma podjęła również współprace ze stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza, która walczy o ustanowienie małżeństwo jednopłciowych w Polsce. Na Alejach Jerozolimskim pojawił się billboard sygnowany przez Ben&Jerry's z napisem: "#MałżeństwaDlaWszytskich bo miłość nie wyklucza".

Bojkot lodów?

Deklaracja firmy wzbudziła emocjonalne reakcje internautów. Część z nich zapowiedziała na Facebooku bojkot lodów Ben&Jerry's. "Nigdy nie zjem już tych lodów i tak są za drogie, jak na to co oferują" - napisał Dominicus.

"Dobrze ze nie kupuje takich lodów i nigdy nie będę" - dodał Radosław. "To jest firma z lodami czy ruch poparcia LGBT?" - pytał Rafał.

W jaki sposób Ben&Jerry's odpowiedział na krytykę? "Nie zamierzamy wycofywać się ze wspierania spraw dla nas ważnych tylko dlatego, że nie każdemu się to podoba. Życzymy mnóstwa lodów w ulubionym smaku i trochę więcej empatii" - odpowiedziała firma na Facebook.

Zobacz także

"Angażujemy się m.in. w walkę o równość już od wielu lat, więc nie wyobrażamy sobie tak ważnego wydarzenia jak Parada Równości bez nas" - dodał producent lodów w innym komentarzu.

Jednocześnie nie brakuje głosów poparcia dla zaangażowania firmy w ruch LGBT. "Nie dość, że mają w ofercie wegańskie lody to jeszcze wspierają takie akcje. Kocham was jeszcze bardziej" - napisała Sylvia. "Nie dość że kocham wasze lody, to kocham was za tolerancję i niczym nie ograniczony światopogląd" - podkreślił Czarek.

Ben&Jerry's są dostępne na polskim rynku od 2017 roku, a sprzedawane przez firmę lody są droższe od standardowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Money.pl