Zamknij

W Belgii powstanie pierwsza szkoła nauki jazdy dla kobiet

Olga Papiernik
07.04.2018 10:23
kobieta za kierownicą auta
fot. east news

W Belgii powstanie pierwsza szkoła nauki jazdy dla kobiet. Instruktorami będą tylko kobiety. Jak tłumaczy założycielka tej instytucji Samira Masrour, kobiety często nie czują się swobodnie z męskim instruktorem. - Stają się niepewne i nieśmiałe - mówi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Pierwsza taka szkoła w Belgii powstanie w Merksem na przedmieściach Antwerpii.

Samira Masrour powiedziała belgijskiemu VRT Radio 2, że z jej doświadczeń wynika, iż kobiety często czują się źle z męskimi instruktorami jazdy. "Przeprowadziliśmy ankietę na temat belgijskiego rynku: kobiety twierdziły, że nie czują się swobodnie z męskim instruktorem, stają się niepewne i nieśmiałe, a lepiej, jeśli uczą się z inną kobietą" - powiedziała Masrour.

Szkoły jazdy tylko dla kobiet istnieją już od kilku lat w Holandii. Razem z siostrą Masrour prowadzi taki ośrodek w Rotterdamie.

Zaprzecza, że założenie szkoły dla kobiet będzie dyskryminacją mężczyzn.

"Z pewnością nie ma to nic wspólnego z religią lub kulturą. Jestem religijna, ale zdecydowanie nie jest to powodem, dla którego to robimy; robimy to wyłącznie dlatego, że widzimy, że jest na to duży popyt" - powiedziała Masrour cytowana przez FlandersNews.

Dodała, że "nie ma nic przeciwko mężczyznom". "Są zawsze mile widziani, mogą przyjść i uzyskać od nas informacje dla swojej cioci, siostry czy dziewczyny" - zaznaczyła.

Łukasz Osiński/PAP/OP