Zamknij

Bary, hotele i siłownie tylko dla zaszczepionych? „To przepustka do normalności”

23.11.2021 13:06
Będą przepustki covidowe? Lewica: mamy odwagę mówić „stop antyszczepionkowcom”
fot. DZIENNIK LODZKI/Polska Press/East News

Lewica proponuje, by na wzór Austrii, Włoch czy Francji wprowadzić w Polsce przepustki covidowe. Z usług przedsiębiorców mogliby korzystać jedynie zaszczepieni klienci i ci, którzy okażą negatywny wynik testu na COVID-19.

Lockdown tylko dla niezaszczepionych? Lewica apeluje do rządu o zdecydowane działania wobec rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Tylko we wtorek 23 listopada 2021 roku odnotowano prawie 20 tys. przypadków zachorowań.

Wiele krajów Europy decyduje się przynajmniej na częściowy lockdown. Austria wprowadziła ograniczenia dla wszystkich, we Włoszech i we Francji obostrzenia dotknęły niezaszczepionych. Czy tak samo będzie w Polsce?

Lewica chce obostrzeń dla niezaszczepionych

- Polska przegrywa walkę z pandemią, bo rząd PiS w obawie przed antyszczepionkowcami wywiesił białą flagę. Władzę PiS kolejny raz pandemia zaskoczyła. Znów nie ma żadnej strategii na walkę z epidemią – skarżą się politycy Lewicy.

Zdaniem przedstawicieli Lewicy rząd lekceważył członków Rady Medycznej, którzy mówili o potrzebie wprowadzenia przepustek covidowych. Zgodnie z propozycją posłów, negatywny wynik testu na COVID-19 lub pełne szczepienie miałyby być przepustką do restauracji, hoteli, środków transportu publicznego czy siłowni.

Ilu jeszcze Polaków musi umrzeć, by rząd zaczął działać? Europa Zachodnia zna rozwiązania. Odpowiedzialne rządy działają, by nie narażać swoich obywateli na pewną śmierć. Lewica mówi dość! Lewica staje jako rzecznik osób zaszczepionych! Mamy odwagę jako pierwsi powiedzieć, STOP antyszczepionkowcom

Lewica

Zgodnie z przedstawionym przez posłów planem zaszczepieni byliby wyłączeni z obostrzeń, a nieprzetestowani i niezaszczepieni musieliby zmierzyć się z obostrzeniami. Paszporty covidowe umożliwiające udział w wydarzeniach publicznych, wejście do siłowni, hotelu, fryzjera, restauracji czy sklepów, miałyby być elementem „powrotu do normalności”.

I to jest nasza propozycja, zamiast lockdownu ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Zamiast lockdownu masowe i powszechne testowanie. Zamiast lockdownu nowoczesna, wzorowana na innych krajach zachodniej Europy strategia realnej walki z czwartą falą epidemii 

Adrian Zandberg

W środę 24 listopada ma odbyć się spotkanie przedstawicieli klubów i kół poselskich z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. Lewica ma wówczas przedstawić swoją propozycję obostrzeń.

- Jest prosty sposób na to, żeby nie być objętym ograniczeniami, wystarczy się zaszczepić. Wystarczy uzyskać paszport covidowy, żeby wrócić do normalności. Taki paszport covidowy powinien być przepustką do normalnego życia, za którym wszyscy tęsknimy, i które należy się tym którzy wykazali się odpowiedzialnością za siebie i innych – podsumowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

 RadioZET.pl/Lewica