Zamknij

Nie tylko kierowcy mają problemy z parkowaniem. Będą kary dla użytkowników hulajnóg

24.09.2019 08:14
 Będą kary za złe zaparkowanie hulajnogi
fot. Shutterstock/AndriiKoval (ilustracyjne)

To koniec porzuconych na środku ulicy hulajnóg elektrycznych? Największa wypożyczalnia tego sprzętu chce wprowadzić kary za niewłaściwe parkowanie. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Zaparkowanie hulajnogi w Łazienkach warszawskich czy na mostach będzie kosztowało dziesięć złotych. Wypożyczalnia Lime wprowadza surowsze przepisy dla użytkowników jednośladów. Taka opłata będzie automatycznie pobierana z konta użytkownika.

– Kary za parkowanie hulajnóg na mostach i w parku Łazienkowskim są rezultatem stale prowadzonych przez nas rozmów z władzami miast – informuje Paulina Mróz z Lime’a dla „Gazety Wyborczej”.

Co istotne, nowe kary mają dotyczyć tylko hulajnóg zaparkowanych w Łazienkach i na mostach. Nie oznacza to jednak, że ci, którzy zostawią hulajnogę na środku ulicy czy chodnika, pozostaną bezkarni.

Zobacz także

Paulina Mróz informuje, że w przypadku powtarzającego się nieprawidłowego parkowania operator może cofnąć użytkownikowi możliwość wypożyczenia pojazdu.

Zobacz także

– Nasza aplikacja wymaga wykonania zdjęcia zaparkowanej hulajnogi. Za brak zdjęcia albo jego niepoprawne wykonanie konto może zostać zawieszone – mówi przedstawicielka Lime’a dla gazety.

Warszawiacy mają do dyspozycji nawet 5 tysięcy hulajnóg od pięciu operatorów. Na ich nieprawidłowe parkowanie regularnie zwraca uwagę straż miejska. Zarząd Dróg Miejskich konfiskuje pozostawione sprzęty, jeśli te stwarzają niebezpieczeństwo.

RadioZET.pl/"Gazeta Wyborcza"