Zamknij

Barbara Skrzypek, czyli "pani Basia" z siedziby PiS, odchodzi na emeryturę

10.02.2020 13:13
Barbara Skrzypek, słynna "pani Basia" z PiS-u, odchodzi na emeryturę
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News (ilustracyjne)

Barbara Skrzypek, z sekretariatu siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, przechodzi na emeryturę - podał "Fakt". To jedna z najbliższych współpracowniczek prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Informację o emeryturze "pani Basi", jak była nazywana nie tylko w najbliższym otoczeni, potwierdził "Faktowi" jeden z polityków. 

- Jest pomostem między prezesem (Jarosławem Kaczyńskim - przyp. red.) a nami. Profesjonalistka, ale pilnująca, by prezes nie siedział codziennie w pracy. Nowogrodzka będzie bez niej inna - powiedziała Elżbieta Rafalska, była minister rodziny, w rozmowie z dziennikiem.

Zobacz także

Z kolei Karol Karski, europoseł PiS, podkreślił, że "nie potrafi sobie wyobrazić" siedziby partii bez "pani Basi".

Czasem gdy jestem w sekretariacie w siedzibie i mam okazję ją poobserwować, to widzę, jak cierpliwą jest osobą, jak miłą. Nigdy nikomu nie przerywa, zawsze stara się zachować tak, by nikogo nie urazić

Karol Karski

Kim jest Barbara Skrzypek?

W latach 80. XX wieku pracowała w Kancelarii Premiera PRL i Kancelarii Tajnej Urzędu Rady Ministrów.

Od początku lat 90. współpracuje z Jarosławem Kaczyńskim, który był jednym z założycieli Porozumienie Centrum (PC), a potem Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Oboje mieli pierwszy raz się spotkać w kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy, gdzie Kaczyński był przez kilka miesięcy szefem kancelarii głowy państwa.

Zobacz także

Skrzypek, która w otoczeniu PiS-u nazywana jest "panią Basią" lub "pani dyrektor", należy do najbliższych współpracowniczek Kaczyńskiego. W jej imieniny i urodziny politycy partii rządzącej przynoszą dla solenizantki kwiaty do siedziby partii przy Nowogrodzkiej.

Postać "pani Basi" została spopularyzowana przez satyryczny serial "Ucho prezesa", w którym w rolę Skrzypek wcieliła się aktorka Izabela Dąbrowska.

RadioZET.pl/Fakt