Zamknij

Bankomaty w paczkomatach. Będzie można wypłacić pieniądze przy odbiorze paczki

Piotr Drabik
30.01.2019 11:34
Bankomaty w paczkomatach. Gdzie można z nich skorzystać. Współpraca InPost i Planet Cash
fot. Marcin Kadziolka/Shutterstock (ilustracyjne)

InPost oraz Planet Cash testują możliwość wypłacania pieniędzy w paczkomatach. Pierwsze przystosowane do tego urządzenia pojawiły się na ulicach polskich miast. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, paczkomaty InPostu ze wbudowanymi bankomatami Planet Cash pojawiły się już między innymi w Warszawie, Katowicach i Krakowie. W samej stolicy do dyspozycji klientów będą cztery takie urządzenia.

Nadanie i odbiór paczek oraz wypłacanie pieniędzy ma się odbywać za pomocą jednego panelu. Dziennikarze portalu odnaleźli jeden z nowych paczkomatów w Warszawie, ale nie działa w nim jeszcze funkcja bankomatu. 

Zobacz także

Firma InPost nie skomentowała nowej funkcji w paczkomatach. 

Według danych z końca 2018 roku InPost posiadał w całej Polsce blisko 4500 paczkomatów, a sieć Planet Cash (rozwijany przez spółkę ItCard) liczyła około 3 tysiące bankomatów i 700 z możliwością wpłacania pieniędzy.

Warto przypomnieć, że od ubiegłego roku InPost rozwija projekt lodówkomatów – czyli urządzeń do przechowywania produktów w różnych temperaturach. Jak podały Wiadomościhandlowe.pl, w ramach testów w Warszawie i okolicach umieszczono 35 takich urządzeń, a w Krakowie – 15.

Zainteresowane korzystaniem z lodówkomatów były m.in. sieć marketów Auchan, drogeria Rossmann i Drogeria Natura.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/PTD