Zamknij

Bank Pocztowy udostępnił przelewy natychmiastowe

Olga Papiernik
04.12.2017 12:46
Bank Pocztowy udostępnił przelewy natychmiastowe
fot. East News

Klienci Banku Pocztowego mogą korzystać z systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir obsługiwanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Usługa umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy między rachunkami bankowymi, podał KIR.

Przelewy natychmiastowe można realizować za pośrednictwem kanałów zdalnych - bankowości internetowej Pocztowy24, Contact Centre oraz poprzez nową cyfrową markę Banku Pocztowego - EnveloBank.

System Express Elixir realizuje przelewy międzybankowe w czasie rzeczywistym, dzięki czemu po wykonaniu przelewu środki trafiają na wskazany rachunek niemal od razu.

- Przelewy Express Elixir stanowią uzupełnienie oferty Banku Pocztowego w zakresie przelewów natychmiastowych. Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom kolejne rozwiązanie, które może być dla nich przydatne w realizacji pilnych płatności. - powiedziała dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych i Ubezpieczeń w Banku Pocztowym Karolina Stefanowicz.

Klienci indywidualni oraz mikroprzedsiębiorcy Banku Pocztowego mogą zlecać przelewy natychmiastowe przez bankowość elektroniczną Pocztowy24, a klienci EnveloBanku przez aplikację mobilną w dni robocze w godzinach 6:00 – 21:30 oraz w soboty w godzinach 6:00 – 20:30. Maksymalna kwota pojedynczego przelewu wynosi 20 tys. zł.

- Express Elixir, obecny na rynku od pięciu lat, rozlicza komunikaty płatnicze w trybie ciągłym. Dzięki niezawodności i dopasowaniu do preferencji współczesnego konsumenta, system Express Elixir cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów banków - zarówno osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców. KIR stale rozwija przy tym funkcjonalność systemu oraz jego zasięg, stąd tak ważne jest dla nas pozyskiwanie kolejnych istotnych graczy operujących na polskich rynku bankowym, do których z pewnością należy Bank Pocztowy. - powiedział dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR Grzegorz Leńkowski.

KIR, powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce jest kluczowym elementem infrastruktury polskiego sektora bankowego. Za pośrednictwem prowadzonych przez KIR systemów rozliczeniowych Elixir, Express Elixir i Euro Elixir, obsługujących standardowe i natychmiastowe przelewy międzybankowe w złotych oraz krajowe i transgraniczne przelewy w euro, przetwarzanych jest ponad 1,7 mld transakcji rocznie.

ISBnews/OP