Zamknij

Bank Pekao zapowiada utrudnienia. Problemy z płatnościami i brak dostępu do konta

17.11.2021 18:09
Utrudnienia dla klientów Pekao
fot. Marek BAZAK/East News

Bank Pekao zapowiedział, że w najbliższych dniach (19-22 listopada 2021) nastąpi masowe przenoszenie danych klientów Idea Banku do Pekao. Szykuje się weekend bez dostępu do konta.

Bank Pekao zapowiedział, że w dniach od 19 do 22 listopada 2021 mogą wystąpić niedogodności dla klientów. Ma to związek z planowanym na najbliższy weekend przeniesieniem danych klientów Idea Banku do Pekao.

Klienci mogą stracić wówczas dostęp do aplikacji mobilnej i konta internetowego. Nie będzie można płacić w sieci, ale płatności kartą nie będą zagrożone.

Bank Pekao. Jakie utrudnienia od 19 listopada 2021?

Utrudnienia odczują zarówno ci, którzy od lat mają konto w Pekao, jak i klienci Idea Banku, których dane trafią do Pekao.

„Wszystkie elektroniczne serwisy dawnego Idea Banku – a więc bankowość internetowa Idea Cloud, aplikacja mobilna i bankowość telefoniczna – zostaną wyłączone. Oznacza to, że nie będzie możliwe wydanie dyspozycji przelewu w bankowości elektronicznej, realizacja płatności internetowych Pay-by-link i płatności internetowych kartą z dodatkowym potwierdzeniem w Idea Cloud” – czytamy w komunikacie.

Klienci dawnego Idea Banku nie będą też mogli zlecić płatności na infolinii i w placówkach banku. „Natomiast przez cały weekend, podczas którego będzie trwała migracja, będzie można płacić kartami w sklepach stacjonarnych i wypłacać gotówkę w bankomatach” – stwierdzono w komunikacie Banku Pekao.

Utrudnienia odczują też klienci banku Pekao. W ich przypadku także nie ma obaw o płatności stacjonarne, ale transakcje w sieci mogą się nie udać.

  • Serwis internetowy Pekao24, aplikacja PeoPay, Pekao24Makler oraz platforma eTrader Pekao – będą niedostępne od 20.11.2021 r. od godz. 15:00 do 21.11.2021 r. do godz. 12:00
  • Z kolei serwis internetowy PekaoBiznes24, aplikacja mobilna i usługa Pekao Connect – będą niedostępne od 19.11.2021 r. od godz. 22:00 do 22.11.2021 r. do godz. 6:00.

W tym czasie nie powiodą się płatności BLIK-em i płatności w sieci.

Migracja zakończy się w nocy z 21 na 22 listopada. W poniedziałek od godziny 8:00 klienci byłego Idea Banku zyskają dostęp do swoich rachunków w systemach Banku Pekao

Bank Pekao

Klienci Idea Banku zyskają dostęp do bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji PeoPay (w przypadku klientów indywidualnych i większości mikroprzedsiębiorstw) lub z bankowości elektronicznej PekaoBiznes24 (w przypadku pozostałych klientów firmowych) oraz z usług infolinii banku.

Migracja danych dotyczy łącznie około 270 tys. klientów.

RadioZET.pl/PAP/Bank Pekao