Zamknij

W weekend nie wypłacisz gotówki. Banki zapowiadają przerwy techniczne

22.01.2021 15:07
Banki planują przerwy techniczne
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/EastNews

Aż 8 banków planuje w weekend prace serwisowe. Oznacza to, że klienci mogą mieć problemy z wypłatą gotówki, realizacją przelewu, płatnościami Blik czy dostępem do mobilnej bankowości. W niektórych przypadkach mogą się pojawić także problemy przy płatnościach kartą.

Weekendowe przerwy techniczne zapowiedziało aż osiem banków. Pierwsze utrudnienia pojawią się już nawet w piątkowy wieczór. O tym jak duże będą w Twoim banku przeczytasz poniżej.

BNP Paribas

W nocy z piątku na sobotę (22-23.01) w godzinach między 22:00 a 2:30 serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe.

Bank Pekao

W Banku Pekao przerwa techniczna planowana jest w nocy z soboty na niedzielę (23-24.01) w godzinach między 1:30 a 6:30. Klienci będą mieć utrudniony dostęp do serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay i usług maklerskich. Równocześnie bank deklaruje, że karty i bankomaty będą działać prawidłowo.

ING Bank Śląski

Klienci powinni przygotować się na utrudnienia w nocy z soboty na niedzielę (23-24.01). Między północą a godz. 3:00 mogą pojawić się trudności związane z płatnościami kartą, opłatami internetowymi z 3DSecure oraz korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów. Warto przygotować się też na przerwę w korzystaniu z wybranych usług w systemach MojeING i ING Business (np. aktywowanie kart, operacje na karcie kredytowej czy zmiany kwot limitów transakcji). Niemożliwe będzie także wzięcie pożyczki za pomocą bankowości elektronicznej ani otworzenie nowego konta osobistego, firmowego i konta oszczędnościowego. W pilnych przypadkach będzie jednak można skorzystać z bankomatów, wpłatomatów i płatności kodem Blik, który klienci mogą pobrać w aplikacji Moje ING Mobile.

Bank Millenium

W nocy z z soboty na niedzielę (23-24.01) w godzinach między 1:00 a 4:00 klienci Banku Millenium będą mieli ograniczoną możliwość skorzystania z usług instytucji. Prace serwisowe będą obejmowały system bankowości internetowej, aplikację mobilną, infolinię, mobilne płatności zbliżeniowe. Nastąpi także brak dostępu do Milllenet, płatności Blik oraz infolinii TeleMillenium. Natomiast płatności kartą online o w punktach stacjonarnych będą działały prawidłowo.

Credit Agricole

Klienci banku w sobotnią noc między godz. 22:00 a 8:00 będą mieli utrudniony dostęp do serwisów Credit Agricole: automatyczny serwis telefoniczny IVR, Przelew Online, płatności Blik, serwis CA24 (eBank, a także usługi mobilne, tekstowe i internetowe). Osoby, które zdecydują się w tym czasie na opłacenie transakcji kartą płatniczą nie otrzymają powiadomienia SMS potwierdzającego ten proces. Zaksięgowanie nastąpi po zakończeniu przerwy. W przypadku tego banku warto zrealizować przelewy wcześniej. Za to nie będzie problemów z kartami płatniczymi, jednak w kontekście planowanych prac warto mieć przy sobie gotówkę.

Bank SEB

Bank planuje prace serwisowe systemów informacyjnych w nocy z piątku na sobotę (22-23.01) między 3:00 a 8:00. Na jakie utrudnienia warto się przygotować? Nie będzie działać bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna, płatności w sklepach internetowych będą niedostępne w przypadku konieczności potwierdzenia tożsamości w banku internetowym SEB.

Nest Bank

Klienci banku napotkają na utrudnienia tylko przez jedną godzinę w niedzielny poranek. Brak dostępności bankowości elektronicznej nastąpi między 6:00 a 7:00 rano. Natomiast transakcje kartowe będą realizowane bez przeszkód.

Bank Polskiej Spółdzielczości

W sobotnie przedpołudnie (23.01) między godz. 8:00 a 12:00 w BPS odbędą się prace serwisowe. Utrudnienia obejmą system bankowości elektronicznej z naciskiem na realizację zleceń oraz publikację aktualnego salda na rachunkach bankowych.

RadioZET.pl