Zamknij

Bank Millennium chce przejąć Euro Bank

Olga Papiernik
07.12.2018 11:42
millenium
fot. Adam Burakowski/East News

 Bank Millennium złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie  kontroli nad Euro Bankiem S.A. z siedzibą we Wrocławiu, podał Urząd. 

"Zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez Bank Millennium S.A. wyłącznej kontroli nad Euro Bank S.A." - czytamy w komunikacie.

Wniosek wpłynął 4 grudnia, sprawa jest w toku.

Na początku listopada Bank Millennium podpisał umowę dotyczącą nabycia ok. 99,787% akcji Euro Bank S.A od SG Financial Services Holdings - spółki w 100% zależnej Societe Generale (SG), za cenę referencyjną wysokości 1,83 mld zł. Bank Millennium planuje zamknięcie transakcji w II kw. przyszłego roku, zaś połączenie operacyjne banków planowane jest na IV kwartał 2019 r.

Euro Bank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem eurobanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa eurobanku wyniosły 13,8 mld zł na koniec 2017 r.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

ISBnews/OP