Zamknij

Znany bank rezygnuje z kont prywatnych. Co z rachunkami klientów?

16.04.2021 09:45
Znany bank rezygnuje z kont prywatnych. Co z rachunkami klientów
fot. Sputnik/EAST NEWS

Bank poinformował, że rezygnuje nie tylko z obecności na polskim rynku. Zgodnie z nową strategią wycofa się z segmentu detalicznego aż w 13 krajach. Czy mniejsza konkurencja sprawi, że ceny za usługi bankowe wzrosną?

Bank Citi Handlowy chce rozwijać w Polsce działalność instytucjonalną kosztem detalicznej.

Aktualizacja strategi obejmie wycofanie działalności konsumenckiej w: Australii, Chinach, Indiach, Indonezji, Korei, Malezja, Filipinach, Taiwanie, Tajlandii, Wietnamie, Bahrajnie, Polsce i Rosji.

Bank Handlowy wycofuje z Polski działalność detaliczną

Bank Handlowy stawia na rozwój obsługi klientów instytucjonalnych.

Bank zwróci się z formalną prośbą do Citigroup, jako swojego strategicznego akcjonariusza, w celu poznania szczegółów planowanych zmian. Jednocześnie Bank podkreśla, że kontynuuje bieżącą obsługę wszystkich klientów zapewniając najwyższe standardy oraz jakość oferowanych produktów i usług. Powyższe zmiany nie mają wpływu na działalność w obszarze Bankowości Instytucjonalnej

fragment komunikatu Banku Handlowego

Z końcem marca dowiedzieliśmy się, że dotychczasowy prezes Sławomir Sikora nie będzie ubiegał się o kierowanie bankiem przez kolejną kadencję. Pełnił to stanowisko przez 18 lat.

Co dalej z Bankiem Handlowym?

Segment bankowości detalicznej Banku Handlowego w 2020 roku miał 33 proc. udział w portfelu kredytowym banku, a w strukturze przychodów jego udział wynosił 32 proc. Czy teraz bank całkowicie wycofa się z polskiego rynku?

- Polska pozostaje priorytetowym rynkiem europejskim dla Citi w regionie EMEA. Będziemy nadal inwestować i rozwijać naszą działalność instytucjonalną, która była podstawą sukcesu Citi Handlowy przez ostatnich 20 lat i która jest wiodącą na rynku w Polsce. Kontynuujemy także rozwój naszych Citi Solutions Centers w Warszawie i Olsztynie, jednych z największych i najbardziej efektywnych centrów operacyjnych w Polsce" – mówi David Livingstone, CEO regionu EMEA w Citigroup.

Portfel kredytów bankowości detalicznej wyniósł 7,2 mld zł na koniec 2020 roku. Oznacza to 354 mln zł straty brutto.

RadioZET.pl