Zamknij

Baby Yoda z serialu "The Mandalorian" trafi do sprzedaży

16.12.2019 14:45
Baby Yoda. Pluszak z serialu "The Mandalorian" trafi do sprzedaży
fot. Lucasfilm Ltd. All Rights Reserv/Photoshot/East News (ilustracyjne)

Ogromną popularność Baby Yoda, jednego z bohaterów serialu "The Mandalorian", postanowiła wykorzystać firma Hasbro. Producent zabawek wypuści do sprzedaży figurki przedstawiające małego Yodę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podało CNN, oferta jest odpowiedzią na ogromną popularność postaci Baby Yoda. Jest to jeden z bohaterów serialu "The Mandalorian", umiejscowionego w świecie Star Wars.

Disney, twórca produkcji, nie przewidział tak dużej popularności małego Yody. Na zapotrzebowanie fanów gwiezdnych przygód postanowił odpowiedzieć producent zabawek Hasbro.

The Mandalorian - ODCINKI online w Polsce: gdzie oglądać? [CDA, IMDb]

Za 9,99 dolarów (w przeliczeniu ponad 38 złotych) można kupić małą 3-centymetrową figurkę przedstawiającą Baby Yodę. Na dwa razy większą zabawkę trzeba przeznaczyć 19,99 dolarów (ponad 76 zł).

Produkty będą dostępne dla klientów w kwietniu przyszłego roku. Dlaczego? Hasbro potrzebuje czasu na wyprodukowanie zabawek oraz zdobycie odpowiednich licencji. Jednak już teraz można składać na nie zamówienia przez internet.

Dziennikarz nazwał syna imieniem Yoda. To pierwszy taki przypadek w Polsce

Kim jest Baby Yoda?

Jak podał portal CNET.com, postać pierwszy raz pojawiła się w czwartym odcinku serialu "The Mandalorian". Fabuła serialu umiejscowiona jest pomiędzy częściami Gwiezdnych Wojen - "Powrotem Jedi" a "Przebudzeniem mocy". 

W serialu Baby Yoda ma 50 lat i jest owocem miłości Yaddle - mistrzyni Jedi oraz Yody. 

RadioZET.pl/CNN