Zamknij

BZ WBK zmieni nazwę za 70 mln zł

Olga Papiernik
26.07.2018 11:41
baner banku zachodniego WBK
fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

Bank Zachodni WBK we wrześniu przyjmie nazwę swojego hiszpańskiego właściciela; rebranding ma być ekspresowy, ale za to bardzo głośny - informuje w czwartek "Puls Biznesu".

Według informacji gazety, na początku września rusza prawny i operacyjny rebranding Banku Zachodniego WBK, który zmienia nazwę na Santander Bank Polska. W pierwszy piątek miesiąca w mediach mają pojawić się na ten temat spoty reklamowe, które będą emitowane do końca roku. Na sobotę i niedzielę (8 i 9 września) zaplanowano zmiany systemowe oraz ekspresową migrację 380 tys. klientów Deutsche Banku Polska, przejętego w grudniu przez hiszpańskiego Santandera - podaje "PB".

"Jak podkreśla Michał Gajewski, prezes (jeszcze) BZ WBK, zmiany przeprowadzone w rekordowym tempie to precedens w Polsce" - pisze gazeta.

Zmiana marki to wydatek rzędu ok. 60-70 mln zł. "Kwota nie odbiega od średniej rynkowej i, zgodnie z deklaracją Michała Gajewskiego, w całości zostanie uwzględniona w tegorocznym bilansie" - czytamy w artykule.

Zdaniem analityka inwestycja ta nie przyniesie wymiernych korzyści trzeciemu bankowi w Polsce. - Nie widzę potrzeby zmiany nazwy - mówił dla "Pulsu Biznesu" Marcin Materna, dyrektor departamentu analiz Millennium. Jego zdaniem - BZ WBK jest głęboko zakorzeniony w świadomości Polaków, a Santander nie ma u nas silnej pozycji. Jeśli już taki zabieg był konieczny, uważam, że lepiej byłoby pójść z duchem czasu i postawić na bardziej oryginalny i świeży brand - dodał.

Zobacz także

PAP/PB/OP