Zamknij

BMW planuje produkcje elektrycznego MINI w Chinach

Olga Papiernik
23.02.2018 13:13
BMW MINI samochód
fot. East News

Niemiecki gigant BMW podał w piątek, że planuje zbudować elektryczną wersję Mini w Chinach, w ramach współpracy z lokalnym partnerem Great Wall.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Grupa z siedzibą w Monachium prowadzi "zaawansowane dyskusje" mające na celu "nowe wspólne przedsięwzięcie w Chinach", podano w oświadczeniu, dodając, że obie firmy podpisały tak zwany list intencyjny dotyczący projektu.

Jeśli plany budowy Mini w Chinach pójdą na przód, będzie to pierwszy raz, gdy samochody, pierwotnie stworzone przez brytyjską firmę - zostaną zbudowane poza Europą.

Na razie BMW i Great Wall jeszcze nie uzgodniły ważnych szczegółów przedsięwzięcia, takich jak miejsce budowy fabryki i ile zainwestować.

Chiny są czwartym co do wielkości rynkiem dla Mini po Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

W 2017 roku, w Chinach sprzedano około 35 000 samochodów Mini. Oznacza to, że z całego świata, jedno auto na dziesięć kupiono w Chinach.

Docierając do 560 000 sztuk w 2017 roku, chińska sprzedaż samochodów marki BMW - produkowanych lokalnie w ramach współpracy z marką samochodową Brilliance - przewyższała dostawy na innych głównych rynkach w Stanach Zjednoczonych i Niemczech łącznie.

tgb/fz/jh/BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG/GREAT WALL MOTOR COMPANY/OP