Zamknij

Awarie energetyczne w całej Polsce

Olga Papiernik
12.12.2017 09:30
Awarie energetyczne w całej Polsce
fot. East News

- Odbudowujemy i rozbudowujemy sieci najwyższych napięć i modernizujemy sieci niskiego napięcia; w przypadku awarii zapewni to zasilanie rezerwowe. - powiedział we wtorek w Polskim Radiu 24 minister energii Krzysztof Tchórzewski pytany o bezpieczeństwo energetyczne.

Pytany o bezpieczeństwo energetyczne Polski w przypadku awarii spowodowanych niskimi temperaturami, Tchórzewski przyznał, że - temperatura około zera powoduje oblodzenie sieci, powoduje często przerywanie. Dodał, że - nasze sieci mają kilkadziesiąt lat, są już przestarzałe.

- W tej chwili realizujemy odbudowę i rozbudowę sieci najwyższych napięć, żeby połączyć wszystkie części kraju i w razie sytuacji awaryjnych mieć rezerwowe zasilanie. - powiedział minister, dodając, że ministerstwo musi - z tą modernizacją przejść także do sieci niższych napięć. - To jest nieodzowne i to robimy. - zaznaczył.

- Energetyka nasza ekonomicznie stoi całkiem dobrze, realizujemy bardzo dużo inwestycji, w to idzie też spora pula środków Unii Europejskiej. - wyliczał. Tłumaczył jednak, że mimo zabezpieczeń - sytuacje, kiedy prądu nie ma i wtedy szybkość reakcji się liczy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

PAP/OP