Zamknij

Awaria aplikacji Google w telefonach. Jest na to sposób

23.03.2021 15:07
awaria aplikacji Google
fot. BongkarnGraphic/shutterstock (ilustracyjne)

W serwisie DownDetector.pl, za pośrednictwem którego internauci zgłaszają usterki, dominuje kolor czerwony. Wszystko przez awarię aplikacji Googla.

Gmail, Google, Youtube nie działają? Internauci skarżą się w serwisie DownDetector.pl, że od godzin porannych nie mogą skorzystać z serwisu YouTube czy wyszukiwarki Google w telefonach.

Problem występuje w aplikacjach na Androidzie. Od rana zawodzi nie tylko wyszukiwarka Google, ale i sklep Play, Gmail, a nawet gry wykorzystujące usługi cyfrowego giganta.

Awaria aplikacji Google. Co się stało?

Jak czytamy w serwisie DobreProgramy.pl, źródło awarii jest już znane. Chodzi o komponent Android WebView, przez którego usterki techniczne może dziś także odnotowywać Facebook Messenger, Allegro czy TikTok w telefonach.

awarie

Portal radzi, by pobrać aktualizację Android System WebView, która pozwala pozbyć się problemu. Taką samą radę zaniepokojonym internautom dał serwis Allegro.

awaria googla

Serwis DobreProgramy.pl pisze, że niektóre aktualizacje instalują się automatycznie. Alternatywą jest samodzielne pobranie takiej aktualizacji.

RadioZET.pl/DobreProgramy.pl