Zamknij

Autostrada A2 z nowym odcinkiem na wschód od Warszawy

16.08.2020 12:37
Autostrada A2 z nowym odcinkiem. Gdzie dokładnie?
fot. Mateusz Jagielski/East News (ilustracyjne)

Autostrada A2 z nowym odcinkiem dla kierowców. Dzięki temu skrócił się czas przejazdu między Warszawą a Siedlcami, a także między Trasą Lubelską (S17), a autostradową obwodnicą Mińska Mazowieckiego.

Autostrada A2, która biegnie w kierunku od zachodniej do wschodniej granicy Polski przez Warszawę, jest oficjalnie dłuższa. Dokładnie o 15-kilometrowy odcinek od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Kierowcy jadący z Warszawy w kierunku Siedlec Traktem Brzeskim (DK 92), który jest przedłużeniem ulicy Bronisława Czecha, na autostradę wjadą w Halinowie. Ci, którzy chcą od strony Siedlec dojechać do stolicy, muszą zjechać z autostrady na Trakt również w Halinowie.

Autostrada A2. Kiedy nowe odcinki?

Na węźle Lubelska kierowcy jadący z Siedlec mogą natomiast pojechać w stronę Lublina trasą S17. Na autostradę w tym miejscu wjadą tylko ci, którzy jadą od strony Lublina.

Zobacz także

Jak przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), "pozostałe relacje skrętne na węźle Lubelska pozostaną zamknięte do ukończenia kolejnych odcinków: S17 do węzła Warszawa Wschód oraz S2 stanowiącej Południową Obwodnicę Warszawy".

Termin zakończenia prac na S2 do Wału Miedzeszyńskiego to grudzień 2020 roku, a na węźle Lubelska i sąsiednim odcinku Lubelska - Warszawa Wschód (Zakręt) wiosna 2021 roku

GDDKiA

Zobacz także

Otwarty odcinek A2 ma prawie 15 kilometrów. Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, budowana południowa obwodnica Warszawy będzie łączyć się z otwartym dzisiaj odcinkiem autostrady, a docelowo z Siedlcami i wschodnią granicą Polski.

"Inwestycja ma też znaczenie europejskie, bowiem docelowo autostrada A2 ma łączyć zachodnią i wschodnią granicę Polski i przebiegać na trasie Świecko-Poznań-Warszawa-Siedlce-Kukuryki" - przekazało w komunikacie. "Budowa nowo otwartego odcinka autostrady dofinasowana została z funduszy unijnych. Wartość całej inwestycji to prawie 755 milionów złotych. Wysokość wsparcia unijnego to niecałe 330 milionów złotych" - dodało MFiPR.

RadioZET.pl/PAP