Zamknij

Autobusem z Londynu do New Delhi. Trasa zajmie około 70 dni

27.08.2020 15:11
Autobus z Londynu do New Delhi. Trasa zajmie około 70 dni
fot. Manoej Paateel/Shutterstock (ilustracyjne)

W 2021 roku wystartuje regularna linia autobusowa łącząca Wielką Brytanię z... Indiami. Podróż ma trwać około 70 dni, a trasa przemierzać przez 18 krajów.

Nietypowy przejazd oferuje firma ekspedycyjna Adventures Overland - podało CNN. 20 pasażerów specjalnie zmodyfikowanym autobusem przemierzy trasę z Londynu do New Delhi w połowie 2021 roku. 

Ma to być nawiązanie do busów Hippie Trail, które w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia przemierzały trasę z Półwyspu Indyjskiego na Zachód.  

Autobus z Londynu do Indii. Ile kosztuje bilet?

Nietypowy autobus przejedzie w sumie 18 państw, a trasa z Europy do Azji zajmie około 70 dni. Jest ona tak pomyślana, aby pasażerowie mogli zrobić sobie zdjęcie przy pagodach w Birmie, przy Wielkim Murze Chińskim oraz zwiedzić Moskwę i Pragę.

Zobacz także

Pomysłodawcami podroży są Tushara Agarwal i Sanjaya Madana. W rozmowie z CNN opowiedzieli, że zainspirowała ich podróż, jaką odbyli w 2010 roku busem z Azji do Europy. 

Do tej pory Adventures Overland zorganizował trzy ekspedycje do Indii (pasażerowie jechali własnymi samochodami) oraz wycieczki do Islandii i Rosji. 

- Jest wielu podróżników, którzy chcą doświadczyć lądowych podróży (...) więc wpadliśmy na pomysł zabrania ich do autobusu, w którym mogą wygodnie jeździć na długich trasach - powiedział Tushara Agarwal, cytowany przez CNN.

Autobus z Londynu do Indii
fot. bustolondon.in

Zdaniem organizatorów najlepszym okresem w roku na taką podróż jest pomiędzy kwietniem a czerwcem. Ile trzeba zapłacić za nietypową podróż autobusem z Londynu do New Delhi? Zdaniem Agarwala to wydatek co najmniej 20 tys. dolarów na osobę. 

Zobacz także

To nie przeszkadza podróżnikom aplikować o udział w nietypowej podróży. Do tej pory chęć udziały w autobusowej ekspedycji zgłosiło 40 tys. osób.  

RadioZET.pl/CNN