Zamknij

Media łączą siły, aby walczyć z rekordową wypłatą australijskiej aktorki

Olga Papiernik
26.02.2018 11:04
Rebel Wilson
fot. Matt Baron/REX/Shutterstock/East News

Największe australijskie organizacje medialne połączyły w poniedziałek siły, by poprzeć apelację Bauera - wydawcy prasowego - przeciwko największej w kraju wypłacie za zniesławienie, przyznanej hollywoodzkiej aktorce Rebel Wilson.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Wydawcy gazet Corp i Fairfax, właściciel stacji radiowej Macquarie i nadawcy telewizyjni ABC, Seven and Nine złożyli w poniedziałek dokumenty w Sądzie Najwyższym Wiktorii.

"Połączenie sześciu firm medialnych pokazuje, jak poważny jest ten problem", napisał w gazecie News Corp w Melbourne Herald Sun.

Organizacje medialne odwołują się od decyzji sędziego Johna Dixona o przyznaniu aktorce Rebel Wilson 3,9 miliona australisjkich dolarów (3,1 miliona USD), z tytułu specjalnych szkód i 650 000 australijskich dolarów z tytułu ogólnych i pogarszających się szkód.

Australijski sąd przyznał odszkodowanie gwieździe "Pitch Perfect" we wrześniu, w związku z artykułami czasopisma, w których stierdzono, że kłamała na temat swojego wieku i pochodzenia, aby móc dalej rozwijać karierę.

Wilson powiedziała, że przekaże pieniądze, które dostała za zniesławienie na cele charytatywne.

Firma macierzysta Bauera, Bauer Media Group, jest ogólnoświatowym wydawnictwem z siedzibą w Hamburgu, mającym tytuły czasopism w 15 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Rosji, a także różne aktywa telewizyjne i radiowe.

grk/dm/amu/MACQUARIE GROUP/NEWS CORPORATION/OP