Zamknij

Australia. Mężczyzna podczas spaceru znalazł bryłę złota wartą 93 tys. zł

Piotr Drabik
15.05.2019 17:47
Australia. Mężczyzna podczas spaceru znalazł bryłę złota wartą 142 tys. zł
fot. kaninw/Shutterstock (ilustracyjne)

O ogromnym szczęściu może mówić Australijczyk, który podczas spaceru z psem znalazł ponad 600-gramową bryłę złota. Jest ona warta co najmniej 35 tysięcy dolarów australijskich (w przeliczeniu ponad 93 tys. zł). W stanie Wiktoria wrosło zainteresowanie poszukiwaniem złota.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał dziennik "Bendigo Advertiser", nietypowe znalezisko miało miejsce w mieście Bendigo w australijskim stanie Wiktoria.

- To było w Dzień Matki (w Australii było to 12 maja - przy. red.). - Moja mama została w domu, więc z dwoma córkami i psem Lucky wyszliśmy na spacer - powiedział gazecie mieszkaniec Bendigo, który chce pozostać anonimowy.

Zobacz także

Jak dodał, do cennego znaleziska doszło przez przypadek. - Właściwie to już przeszedłem obok, ale moja córka coś prawie kopnęła, jak szła. Potem idzie i mówi: tato, czy to złoto? Powiedziałem, myślę, że może tak być - relacjonował mężczyzna.

Rodzina nie mogła nigdzie znaleźć miejsca, gdzie mogłaby zważyć bryłę złota. Stało się do dopiero w jednym z marketów sieci IGA. Wynik - 624 gramy. Według rodziny znalezisko jest warte co najmniej 35 tys. dolarów.

Zobacz także

Ojciec rodziny miał nadzieję na zachowanie bryłki złota, ale zostanie ona sprzedana. W rozmowie z lokalną gazetą dodał, że jego najbliżsi w ostatnim czasie zmagali się z problemami finansowymi i cenne znalezisko może im bardzo pomóc.

Wieść o cennym znalezisku wywołała poruszenie w społeczności stanu Wiktoria. Wielu Australijczyków ruszyło na poszukiwania złota w rejonie, gdzie przypadkiem natrafiono na bryłę złota. Jak podkreślił "Bendigo Advertiser", aby legalnie szukać złota trzeba mieć status górnika. W stanie Wiktoria takie uprawnienia ma 38 tys. osób.

Najwięcej złóż złota znajdują się w Australii Zachodniej i Nowej Południowej Walii.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bendigo Advertiser/PTD