Zamknij

Zwolnienia grupowe w dwóch hipermarketach Auchan. Jakie odprawy?

10.07.2020 16:08
Auchan. Zwolnienia grupowe pracowników. Jakie odprawy?
fot. ricochet64/Shutterstock (ilustracyjne)

Auchan Polska porozumiał się ze związkowcami w sprawie planowanych zwolnień grupowych. Francuska sieć handlowa zapowiedziała zamknięcie w Polsce dwóch hipermarketów w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej. 

Auchan pod koniec czerwca poinformował o zamknięciu dwóch hipermarketów na Śląsku. Powodem brak rentowności sklepów sieci w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej. Na trudną sytuację nałożyły się również ograniczenia w handlu podczas pandemii koronawirusa.

Jak podał portal Dlahandlu.pl, zwolnienia grupowe mają dotyczyć 293 pracowników. Związkowcy z NSZZ "Solidarność" poinformowali o wynikach negocjacji z zarządem polskiego oddziału Auchan

Auchan zwalnia pracowników. Jakie odprawy?

Ustalono, że pracownicy ze stażem do 2 lat w firmie otrzymają dodatkową jednomiesięcznej pensji (ustawowe) plus 3000 zł dla pracowników ze stażem do 2 lat. Z kolei dwu miesięczne pensje plus 5500 zł będą dla osób, które mają staż od 2 do 8 lat i trzech miesięcznych pensji plus 8500 zł dla osób pracujących jeszcze dłużej.

Zobacz także

Zarząd Auchan zamierza także objąć zwalnianych pracowników pakietem Allianz Zdrowie za 1 gr (podstawowym) przez dodatkowe trzy miesiące od momentu ustania umowy. "Wagę tego porozumienia możemy docenić w przyszłości, nie są to ostatnie likwidowane sklepy Auchan w Polsce. Auchan Polska Sp. z o.o. nie potwierdza, ani nie zaprzecza" - dodali związkowcy.

"Pracownicy hipermarketu Auchan Dąbrowa Górnicza, mają żal do Pracodawcy. Czują się wykorzystani i oszukani. Wzmożona praca w okresie pandemii, wspólny wysiłek, który przyniósł wzrost obrotów nie zapowiadał takiej decyzji Zarządu Auchan Polska Sp. z o.o. (...) Nikt nam nie mówił że sklepy mogą być zamknięte" - napisali związkowcy w oświadczeniu.

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl