Zamknij

Auchan ogłasza zwolnienia grupowe. Sieć zamknie dwa sklepy

29.07.2020 10:58
Auchan. Zwolnienia grupowe i zamknięcie sklepów. Jest komunikat sieci
fot. Dziurek/shutterstock

Sieć sklepów Auchan poinformowała o planach zamknięcia dwóch hipermarketów: w Grudziądzu i w Lubinie. Nie obejdzie się bez zwolnień grupowych.

Powodem zamknięcia dwóch placówek ma być ich niewystarczająca rentowność, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu – poinformowała sieć Auchan.

Sklepy zostaną zamknięte końcem września, a sieć rozwiąże umowy z pracownikami marketów. Choć zwolnienia grupowe są nieuniknione, Auchan zapewnia, że „zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu zamykanych sklepach”.

Zwolnienia grupowe w Auchan. Na jakich warunkach?

To kolejne zamknięcie sklepów i kolejne zwolnienia w sieci Auchan. Portal Wiadomościhandlowe.pl przypomina, że w lipcu tego roku odbyły się rozmowy z prawie 300 pracownikami hipermarketów w Mysłowicach oraz w Dąbrowie Górniczej. Sklepy te mają zostać zamknięte 30 sierpnia.

Zobacz także

27 września zamknięte mają zastać sklepy w Grudziądzu i Lubinie, w związku z czym pracę ma stracić 284 osoby.

Jesteśmy zmuszeni do podejmowania trudnej, ale koniecznej decyzji o zamknięciu placówek nierentownych - w Grudziądzu i Lubinie. To niełatwa decyzja, przede wszystkim ze względu na ekipy obu sklepów, które dołożyły wszelkich starań, aby poprawiać z roku na rok rezultaty, za co chcę im podziękować. Naszym priorytetem jest w tej chwili zapewnienie pracownikom obu sklepów możliwie jak najlepszego wsparcia w tej szczególnej sytuacji 

– powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska cytowany w komunikacie prasowym sieci

Biuro prasowe Auchan dodaje, że „procesowi zamknięć obu sklepów towarzyszyć będą rozmowy indywidualne z poszczególnymi pracownikami, podczas których przedstawione zostaną im możliwości i dalsze perspektywy”. Sieć zapowiada zwolnienia grupowe i odprawy dla pracowników. Niewykluczone, że część z nich znajdzie zatrudnienie w innych sklepach tej sieci w regionie. Przeniesienia miałyby nastąpić w ramach dostępnych wakatów „z zapewnieniem ciągłości zatrudnienia”.

RadioZET.pl/mat.pras/Wiadomościhandlowe.pl