Zamknij

Auchan zamyka hipermarkety w Polsce

30.06.2020 12:22
Auchan zamyka hipermarkety w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach
fot. Grabowski Foto/Shutterstock (ilustracyjne)

Kolejna sieć handlowa w Polsce zdecydowała się na cięcia podczas pandemii koronawirusa. Auchan ogłosił zamknięcie dwóch hipermarketów w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach (woj. Śląskie).

Auchan, który dostępny jest na polskim rynku od 1996 roku, zdecydował się na zamknięcie nierentownych hipermarketów. Chodzi o sklepy w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka) oraz w Mysłowicach.

Jak podano w komunikacie, "decyzję poprzedziła wnikliwa analiza finansowa i organizacyjna obu placówek, przeprowadzona pod kątem możliwości osiągnięcia przez nie trwałej rentowności".

Auchan zamyka dwa hipermarkety

Sieć przyznała wprost, że niskie obroty i niesprzyjające warunki wynajmu spowodowały znaczne straty w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach. "Pomimo wysiłków zespołów osiągnięcie trwałej rentowności dla dwóch sklepów okazało się niemożliwe" - argumentował Auchan Retial Polska.

Zobacz także

To oznacza zwolnienia grupowe w obu lokalizacjach. "Informując o podjętej decyzji Auchan Retail Polska podkreśla jednocześnie, że zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu zamykanych sklepach. Procesowi będą towarzyszyć indywidualne rozmowy z poszczególnymi pracownikami, podczas których przedstawione zostaną możliwości i dalsze perspektywy" - zapewniła sieć.

- Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci - komentował Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Zobacz także

Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022. Dzięki temu jesteśmy w stanie bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na polskim rynku

Gérard Gallet

Auchan Retail Polska planuje przeniesienie części pracowników do innych, okolicznych sklepów należących do sieci. Przeniesienia te nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia.

Nastąpi również rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną.

Zamknięcie sklepów dla klientów nastąpi od 30 sierpnia 2020 roku.

RadioZET.pl/mat. prasowe