Zamknij

Auchan otwarty w każdą niedzielę? Rząd pokrzyżuje plany handlowców

20.09.2021 21:28
Auchan otwarty w niedziele
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Kolejna sieć handlowa stanie się placówką pocztową. Auchan dołączy do listy sklepów otwartych w każdą niedzielę. Rządowy plan zaostrzenia zakazu handlu pokrzyżuje jednak wizję handlowców.

  Zakaz handlu w niedzielę od miesięcy jest sprawnie omijany przez kolejne sieci handlowe, które zamieniają się w placówki pocztowe. Już pod koniec września Auchan Retail Polska wprowadzi w swoich sklepach usługi  kurierskie i pocztowe – informuje serwis WiadomościHandlowe.pl.

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął nowelę ustawy o zakazie handlu, która może pokrzyżować plany handlowców. Być może to ostatnie miesiące niedzielnych zysków ze sprzedaży.

Auchan także otworzy się w niedziele. Rząd pokrzyżuje jednak plany

Już nie tylko Lidl, Kaufland i Biedronka. Lista sklepów legalnie omijających niedzielny zakaz handlu jest coraz dłuższa. Niebawem trafi na nią Auchan, francuska sieć marketów.

Sieć skorzysta z popularnego wyjątku „na placówkę pocztową” i rozszerzy swoje usługi o możliwość nadania i odbioru paczki. Jak zastrzega w komunikacie prasowym „Auchan zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa oraz podąża za zmieniającymi się potrzebami współczesnych konsumentów, dla których liczy się czas i wygoda podczas zakupów oraz przy korzystaniu z innych usług związanych z organizacją życia codziennego”.

Lista sieci handlowych, które zdecydowały się otworzyć przynajmniej część sklepów w niedziele, jest coraz dłuższa. Mowa o sklepach: Żabka, ABC, Groszek, Carrefour Express, Carrefour, Delikatesy Centrum, Kaufland, Lewiatan, Euro Sklep, Stokrotka Express, Top Market, Topaz, Chata Polska, Prim Market, Polomarket, Dino, Intermarche, Bricomarche.

Tym, którzy działają ostatniego dnia tygodnia jako placówka pocztowa, rząd może pokrzyżować plany. Sejm zdecydował, że prowadzenie usług pocztowych nie będzie już furtką do niedzielnego handlu, chyba że sklep osiąga z tego tytułu przynajmniej połowę przychodów. Jeśli ustawa zostanie poparta przez Senat i prezydenta, to będą to dla sklepów z usługami pocztowymi ostatnie miesiąca lub nawet tygodnie na generowanie zysków z niedzielnego handlu.

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl