Zamknij

Biurowiec z centrum Warszawy po 20 latach do rozbiórki

Piotr Drabik
27.03.2019 20:14
Atrium International. Biurowiec z centrum Warszawy po 20 latach do rozbiórki
fot. Atrium International

Po ponad 20 lat od zakończenia budowy ma zostać zburzony budynek Atrium International na warszawskiej Woli. Nowy właściciel terenu - Strabag - już zapowiedział postawienie nowego wieżowca. Może on liczyć nawet 135 metrów wysokości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak porał portal Warszawa.naszemiasto.pl, zbudowany w 1998 roku Atrium International została kupiona przez Strabag. Istniejący 7-kondygnacyjny budynek (25 metrów wysokości) ma zostać zburzony. Obecnie znajduje się w nim np. kawiarnia i oddział jednego z banków.

Kiedy Atrium International (ponad 14 tys. metrów kwadratowych powierzchni) był oddawany do użytku, w okolicy nie było jeszcze wielu znanych dziś warszawiakom wysokich budynków -  Rondo 1, Q22 czy Złote Tarasy. 

Zobacz także

Miejscowe przepisy pozwalają na postawienie w tym miejscu pięć razy większy wieżowiec - maksymalnie do 135 metrów wysokości. 

- Nieruchomość położona w tak prestiżowej lokalizacji to inwestycja z wysokim potencjałem, znakomicie wpisująca się w plany firmy. Zakup jest kontynuacją strategii ekspansji spółki SRE w Polsce. Bardzo cieszymy się z tego zakupu dziękując jednocześnie wszystkim zaangażowanym partnerom biorącym udział w tej transakcji – podkreślił Bogdan Zasada, dyrektor Strabag Real Estate w Polsce.

Zobacz także

Jak podkreślił portal architekci projektujący nowy wieżowiec będą musieli rozwiązać problem dostępu do światła.

Na drodze do naturalnego światła słonecznego stoi Osiedle Za Żelazną Bramą. Z podobnym wyzwaniem poradzili sobie projektanci hotelu InterContinental. Budynek znajduje się na charakterystycznej "nodze" w dolnej części budynku. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Warszawa.naszemiasto.pl/PTD