Zamknij

Rekrutacja w McDonald's. Sieć wykorzysta asystentów głosowych

26.09.2019 11:59
McDonalds rekrutuje przez asystenta Google
fot. Shutterstock/ Gargantiopa (ilustracyjne)

Tradycyjne rozmowy o przyjęcie do pracy odchodzą do lamusa. McDonald’s stawia na technologię i wykorzystuje Asystenta Google w procesie rekrutacji. Jak to działa?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Popularna sieć restauracji ma nowy sposób na szukanie pracowników. Rekrutacja odbywa się przez asystentów głosowych Google Assistant i Amazon Alexa w ramach programu "Apply Through".

Jak zastrzegł McDonald's, program "Apply Thru" nie zastąpi całego procesu rekrutacji, ale uprości jego początkowe kroki.

Zobacz także

Jak działa program Apply Thru?

Potencjalny pracownik musi odpowiadać na głos na kilka pytań zadanych przez system. Następnym krokiem jest wypełnienie formularza internetowego, do którego odnośnik zainteresowany otrzyma w wiadomości SMS.

Zobacz także

Jak wskazuje McDonald’s, wdrażanie nowych technologii pozwoli sieci pozyskać młodych pracowników. Na Zachodzie nie jest to jednak nowością. Już wcześniej znane były przypadki rekrutacji pracowników z wykorzystaniem aplikacji Snapchat.

Zobacz także

Na tym jednak nie kończy się automatyzacja w McDonald’a. Restauracja testuje możliwości wykorzystania robotów w kuchni oraz zastosowania asystentów głosowych do przyjmowania zamówień w okienku McDrive.

RadioZET.pl/PAP