Zamknij

Apple stawia czoła rosyjskim procesom sądowym przez powolne iPhone'y

Olga Papiernik
17.01.2018 19:16
Apple stawia czoła rosyjskim procesom sądowym przez powolne iPhone'y
fot. OOI JIET on Unsplash

Siedem procesów sądowych zostało wszczęte w Rosji, a "setki" tuzinów kolejnych jest w przygotowaniu przeciwko amerykańskiemu gigantowi technologicznemu Apple, który już przyznał się do spowolnienia działania starszych modeli iPhone'a.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- Wysłaliśmy siedem pozwów do moskiewskich sądów - dwa zostały przyjęte przez sąd w Tverskoy (okręg moskiewski), a do końca tygodnia wyślemy jeszcze trzy, - powiedział Maxime Karpov, reprezentujący firmę prawniczą NLF Group.

Agencja informacyjna Interfax podała wcześniej informacje, że sąd we wtorek wieczorem otrzymał dwa z pozwów, żądających odszkodowania w wysokości 800 000 rubli (około 11 500 USD) od rosyjskiej filii Apple.

Karpow powiedział, że - Jeśli przez kilka dni dotarły do nas setki skarg, to jestem pewien, że w całej Rosji będą tysiące, koncentrujemy się na Moskwie, aby obniżyć nasze koszty, ale nic nie powstrzymuje nas ... aby wdrożyć podobne ruchy na prowincjach.

Apple, w obliczu śledztwa we Francji w sprawie "planowanego spowolniania" swoich smartfonów, z nowym modelem wydanym co roku, przyznał w ubiegłym miesiącu, że celowo spowalniało działanie starszych modeli.

Zagłosuj

Czy posiadasz iPhone'a?

Liczba głosów:

Firma przeprosiła i obiecała, że zrekompensuje wymianę baterii w niektórych telefonach. Było to wynikiem nacisku, jaki niektórzy użytkownicy iPhone'a wywarli na Apple, słysząc w wiadomościach o nieuczciwym traktowaniu swoich klientów i zmuszaniu ich do aktualizacji sprzętu.

or-apo/gmo/cw/jh/OP