Zamknij

Konferencja Apple 15 września 2020. Co pokaże producent iPhone’a 12?

14.09.2020 12:56
Apple Watch
fot. Shutterstock

Apple Watch SE/4s, Apple Watch 6, iPad Air 4 i iPad 8 tak, iPhone 12 jeszcze nie. Miłośnicy produktów Apple mogą już szykować się na premiery, które zostaną pokazane podczas wydarzenia Time Flies. Nowości ma być sporo.

Apple wypracowało sobie pozycję najważniejszego producenta elektroniki użytkowej premium, a sprzęt korporacji stał się wręcz wyznacznikiem statusu społecznego. Każda zapowiedź premier wzbudza więc wśród konsumentów ogromne emocje: zarówno wśród osób, które zamierzają nowe urządzenia jak najszybciej kupić, jak i u klientów, którzy stosunek ceny do możliwości oceniają zdecydowanie negatywnie.

Amerykański producent przyzwyczaił do corocznego odświeżania portfolio produktowego. Nie inaczej będzie też w 2020, choć pandemia COVID-19 sprawiła, że część z premier została opóźniona. Tak jest między innymi z wyczekiwanym modelem iPhone 12, który będziemy mogli zobaczyć dokładnie w październiku 2020.

Konferencja Apple 15 września 2020. Apple Watch 6, Apple Watch SE/4s, iPad Air 4 i iPad 8

Apple słynie z trzymania swoich planów w ścisłej tajemnicy, część z oczekiwań dotyczących premier pokazywanych na wydarzeniu Times Flies to czyste spekulacje. Może się więc okazać, że ostatecznie korporacja wprowadzi do sprzedaży nieco inne produkty lub zapowie inne usługi lub oprogramowanie. Większość przewidywań powinna się jednak pokryć z rzeczywystością.

Gwiazdą wieczoru ma by Apple Watch 6 - producent niemal zmonopolizował amerykański rynek inteligentnych zegarków. Z przecieków można się dowiedzieć, że są duże szanse zaprezentowani nowej, tańszej wersji urządzenia, mogące nazywać się Apple Watch 4s lub Apple Watch SE. Ta druga nazwa wydaje się być bardziej prawdopodobna, jako że takie oznaczenie otrzymały bijące rekordy popularności tanie iPhone’y.

Zobacz także

Apple Watch 6 ma pracować pod nowych systemem operacyjnym watchOS 7. Wygląd zewnętrzny raczej się nie zmieni, wśród nowych funkcji pojawi się podobno opcja mierzenia natlenienia krwi. Sprzęt można będzie kupić w dwóch rozmiarach: 40 i 44 mm.

Apple Watch SE (lub 4s) to sprzęt dla mniej majętnych fanów Apple. Z plotek wynika, że korzystające z architektury Apple Watch 4 modele mają być pozbawione części funkcji, między innymi badania EKG oraz opcji Always on Display. W zamian za to cena będzie wyraźnie niższa od Apple Watch 6.

Zobacz także

Prawdopodobnym punktem programu wydają się być nowe iPady: iPad Air 4 oraz iPad 8, choć nie wiadomo do końca, czy zostaną pokazane oba, czy tylko jeden z nich. Z przecieków wiadomo, że szykowany sprzęt Apple ma być wyposażony w ekran o przekątnej 10,8 cala i korzystać z wzornictwa popularnego wśród smartfonów, w szczególności z wąskich ramek.

Nowy iPad nie będzie oferować przycisku Początek z Touch ID, co może oznaczać postawienie na identyfikowanie użytkownika za pomocą Face ID. Szczegóły dotyczące specyfikacji technicznych oraz cen Apple zdołało zachować w pełnej tajemnicy.

Zagłosuj

Która ze spodziewanych nowości będzie dla Apple najważniejsza?

Liczba głosów:

Konferencja Apple 15 września 2020 przyniesie zapewne zapowiedź iOS 14 i iPadOS 14, czyli systemów operacyjnych dla iPhone’ów i iPadów. Korporacja najprawdopodobniej pokaże w działaniu część nowych rozwiązań oraz poda datę premiery systemu, spodziewaną na października 2020 ze względu na spodziewaną wtedy premierę iPhone’ów 12.

Dużą nowością może być usługa Apple One, mająca promować wśród klientów ekosystem programowo-sprzętowy stworzony przez korporację. Z pierwszych plotek wynika, że w jednej, niższej cenie subskrybenci będą otrzymywać dostęp do Apple Arcade, iCloud, News+ oraz TV.

RadioZET.pl/MacRumors