Zamknij

Apple Watch 6 i Apple Watch SE. Polskie ceny nowości Apple

15.09.2020 20:22
Apple Watch SE
fot. materiały prasowe Apple

Apple Watch SE to tańsza wersja zegarka Apple, oferująca wygląd nowego modelu bez kilku zaawansowanych funkcji. Apple pokazało także Watch 6 z wbudowanym czujnikiem utlenienia krwi oraz usługę Apple Family, pozwalającą używać zegarków osobom, które nie maja iPhone’a.

Apple stara się, żeby zegarki serii Watch stały się tak samo pożądanymi urządzeniami, jak iPhone’y. każda kolejna generacja przynosi nowości, które mają przekonać coraz większą liczbę klientów do zakupu. Korporacja zgodnie z tradycją przygotowała w przypadku Apple Watch 6 kilka funkcji, które przemówią do osób chcących prowadzić aktywny tryb życia.

Jednocześnie, zgodnie z przewidywaniami, Apple pokazało tańszą wersję zegarka. Apple Watch SE wygląda jak swój flagowy odpowiednik, ale dzięki odchudzeniu go z części czujników może być oferowany w wyraźnie niższej cenie. Amerykański koncern zapowiedział ponadto udostępnienie nowych usług: Apple Fitness+, dającej dostęp do ćwiczeń prowadzonych przez trenerów, jak i Apple One, spodziewana kolekcja wszystkich usług korporacji.

Apple Watch 6. Polska cena, dostępność i możliwości

Apple Watch 6 przynosi jeszcze więcej możliwości osobom prowadzącym aktywny tryb życia i chcących mieć pewność co do stanu swojego zdrowia. Trzeba przyznać, że inżynierowie korporacji potrafią zaprojektować sprzęt, który z tych zadań może się z sukcesem wywiązać.

Do znanej już funkcji wiarygodnego EKG Apple dodało możliwość sprawdzenia w 15 sekund poziomu utlenienia krwi. Czujniki mogą także działać w tle, monitorując co jakiś czas saturację i w razie niebezpieczeństwa alarmująca użytkownika.

Zobacz także

Apple Watch 6 ma także wbudowany działający ciągle wysokościomierz, dzięki któremu właściciele zegarka mogą w każdej chwili sprawdzić, jaką różnicę wzniesień pokonali. Nowy zegarek monitoruje ponadto sen i potrafi także wskazać użytkownikowi, że znajduje się w miejscu ze zbyt dużym natężeniem dźwięku, mogącym uszkodzić słuch.

Apple Watch 6 będzie dostępny w Polsce w cenie od 1899 zł do 3699 zł, w zależności od wybranej koperty oraz modelu (z możliwością łączenia z siecią komórkową lub bez).

Apple Watch SE. Polska cena, dostępność i możliwości

Tani iPhone SE jest bestsellerem Apple, nic więc dziwnego, że producent postanowił wykorzystać sprawdzoną formułę stworzenia szybkiego, ale pozbawionego części drogich czujników urządzenia, które może być sprzedawane w znacznie niższej niż najnowsze i najpotężniejsze modele cenie.

Takim właśnie jest sprzętem jest Apple Watch SE, który korzysta z części rozwiązań Apple Watch 6 (w szczególności z dużego wyświetlacza), ale oszczędza na najbardziej spektakularnych opcjach. Tania wersja zegarka Apple zapewni więc szybkie działanie (procesor jest wolniejszy niż ten stosowany w szóstej generacji urządzenia, ale dwa razy szybszy od Apple Watch 3, który ciągle jest w sprzedaży), ale nie będzie dawać takiej wiedzy o funkcjonowania ciała właściciela, jaką serwuje Apple Watch 6.

Zobacz także

Apple Watch SE nie przeprowadzi więc badania EKG ani nie zmierzy poziomu utlenienia krwi, będzie za to prezentował się na ręku tak samo dobrze, jak swój znacznie droższy odpowiednik.

Apple Watch SE będzie kosztował w Polsce od 1299 z do 1549 zł, w zależności od wybranych pasków i wielkości koperty (40 lub 44 mm).

Przy okazji premiery nowych modeli Apple Watch potwierdziły się przecieki dotyczące decyzji producenta o wycofaniu się z dostarczania wraz ze sprzętem ładowarek. Apple tłumaczy to troską o środowisko i chęcią do zminimalizowania zużycia surowców naturalnych, eksperci wskazywali jednak już wcześniej, że jednym z powodów podjęcia takiej decyzji jest chęć utrzymania wysokiego zysku pomimo wzrostu cen komponentów oraz kosztów produkcji.

Sposobem na umożliwienie korzystania z zegarków Apple Watch jak największej grupie użytkowników jest zapowiedziana usługa Apple Family. Skonfigurowanie Apple Watch wymaga podłączenia do iPhone'a, więc osoby które nie dysponowały takim telefonem nie mogły zegarka Apple w pełni używać. Apple Family pozwala uruchomić wiele zegarków za pomocą jednego telefonu, dając przy tym rodzicom możliwość sprawowania kontroli rodzicielskiej, między innymi sprawdzania lokalizacji dziecka oraz ograniczania funkcji sprzętu na czas przewidziany na naukę.

RadioZET.pl/Apple