Zamknij

Aplikacja mobilna, która pomoże Ci ochronić wyświetlacz telefonu

Olga Papiernik
08.01.2018 14:22
Aplikacja mobilna, która pomoże Ci ochronić wyświetlacz telefonu
fot. rawpixel.com on Unsplash

Grupa Europa wprowadza aplikację mobilną - Screenity, oferującą polisę chroniącą wyświetlacze telefonów. Ubezpieczyciel chce zainteresować tym rozwiązaniem swoich partnerów - aplikacja może być dodatkiem do np. aplikacji bankowej lub też może być preinstalowana na nowych telefonach, podała spółka. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

W pierwszym kroku aplikacja w zdalny sposób bada stan wyświetlacza telefonu. Jeśli nie stwierdzi żadnych uszkodzeń, klient otrzymuje ofertę ubezpieczenia. Jego zakup i płatność także odbywa się z poziomu aplikacji - w każdym miejscu i o każdej porze.

Zagłosuj

Czy będziesz korzystać z aplikacji mobilnej chroniącej wyświetlacz Twojego telefonu?

Liczba głosów:

- To pozwoli nam objąć ochroną ubezpieczeniową każdy telefon: nieważne, czy przed chwilą został zdjęty z półki sklepowej czy też służy nam drugi czy trzeci rok. To rewolucja, bo do tej pory ubezpieczenia były oferowane tylko dla nowych urządzeń - powiedziała szefowa zespołu, który powołał do życia Screenity, Hanna Kalicińska

Spółka podała, w 2017 roku w Polsce było aktywnych ponad 52 mln kart SIM, co oznacza, że na jednego Polaka przypada ok. 1,4 telefonu. Tymczasem sprzedaż nowych urządzeń jest szacowana na ok. 8,5 mln sztuk rocznie. To pokazuje, że większość z nas używa telefonów dłużej niż rok.

Z danych Grupy Europa wynika, że uszkodzenie wyświetlacza to najczęstszy przypadek uszkodzenia telefonu. Dotyczy on ponad 80% zgłaszanych szkód. Spółka podkreśliła, że ubezpieczenie zostało tak skonstruowane, by suma ubezpieczenia była wystarczająca na pokrycie szkód w dziewięciu na dziesięć przypadków uszkodzenia wyświetlacza przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. Okres ubezpieczenia trwa 12 miesięcy, a suma ubezpieczenia to 600 zł. Ochrona obejmuje przypadkowe uszkodzenia wyświetlacza niezależnie od tego, czy telefon wypadł z kieszeni użytkownika podczas wyjmowania czy też ktoś np. wytrącił mu aparat z ręki. Każde z tych wydarzeń aktywuje ochronę, dzięki której uszkodzony wyświetlacz zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy.

- Nasze wyliczenia oparliśmy o długoletniej obserwacje historii szkodowej telefonów oraz ich napraw. Znamy się na tym, bo jesteśmy jednym z liderów segmentu ubezpieczeń telefonów w Polsce. Do tej pory ochroną objęliśmy ponad 500 tys. telefonów - powiedział  dyrektor departamentu programów Affinity w Grupie Europa. 

Aplikację Screenity mogą już pobrać właściciele telefonów z systemem operacyjnym Android za pośrednictwem platformy Play Store. W ciągu kilku tygodni zostanie także udostępniona wersja dla smartfonów iPhone. 

ISBnews/OP