Zamknij

"Apartament" dla ukraińskiej rodziny z łazienką w pokoju. Cena? 1400 zł

07.09.2019 10:28
"Apartament" dla ukraińskiej rodziny z łazienką w pokoju w Szczecinie. Cena? 1400 zł
fot. OLX.pl

24-metrowe mieszkanie z łazienką w pokoju dla czterech osób - taki "apartament" oferowano w Szczecinie dla ukraińskiej rodziny. Cena - 1400 złotych plus opłaty i specjalna kaucja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Money.pl, na jednym z portali ogłoszeniowych opublikowano ofertę wynajęcia mieszkania na szczecińskim osiedlu Niebuszewo. 

Autor ogłoszenia promował je jako "apartament doskonały dla rodziny z Ukrainy", gdzie zamieszkać mogą maksymalnie cztery osoby. W treści oferty napisano, że chodzi o 24-metrowy lokal z telewizorem, meblami i płytą grzewczą w szafce turystycznej.

Zobacz także

Na jedynym zdjęciu zamieszczonym w ogłoszeniu widać jeden duży pokój, w rogu którego znajduje się kabina prysznicowa i obok niej niewielki zlew. Przy kabinie prysznicowej znajduje się stolik, na którym leży niewielki czarny telewizor starego typu z kineskopem.

"Posiadam również w sprzedaży telewizory od 26 do 42 cali w cenach 250-450 zł, komputery typu iMac doskonałe na prezent dla dziecka na 1-go września. Drogie rzeczy w Niskich cenach" - napisał autor ogłoszenia.

Cena? Sam wynajem to 1400 złotych. Do tego trzeba doliczyć 350 zł czynszu oraz rachunki za prąd w wysokości około 100-150 złotych. "Kaucja dla osób z Ukrainy 4000 zł" - można przeczytać w ogłoszeniu. 

Ogłoszenia z apartamentem dla Ukraińców
fot. OLX.pl

Kontrowersyjne ogłoszenie wynajmu mieszkania w Szczecinie nie jest już dostępne w sieci. 

Zobacz także

Nie tylko robotnicy z Ukrainy

Money.pl podkreśliło, że to nie pierwszy raz, kiedy w polskim internecie pojawiają się ogłoszenia wynajmu mieszkania dla Ukraińców w bardzo niskim standardzie. 

- Widziałem różne rzeczy. Owszem, sporo osób spało w garażach. Raz miałem znajomych, co pracowali w zakładzie krawieckim i spali obok maszyn. Widziałem też pracowników, którzy spali na styropianach na budowach. To zresztą do dziś się zdarza - podkreślił Ukrainiec pracujący od lat w Polsce, w rozmowie z portalem.

Z kolei Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce zaznacza, że do Polski z Ukrainy przyjeżdżają nie tylko pracownicy niższego szczebla.

- Sporo Ukraińców wykupuje mieszkania na warszawskim Wilanowie, niedawno firma z Ukrainy kupiła całą kamienicę w Krakowie. Do Polski przyjeżdżają już nie tylko robotnicy, ale i świetnie wykwalifikowani specjaliści. Często wygodne mieszkania zapewniają im firmy z Ukrainy. Przecież już kilka ukraińskich firm jest notowanych na warszawskiej giełdzie - wskazał Tyma, cytowany przez Money.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/Money.pl