Zamknij

Antycovidowcy w proteście przeciw pandemii odcinają sobie prąd

12.10.2020 16:05
protest antycovidowców
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Osoby kwestionujące pandemię COVID-19 postanowiły zaprotestować sięgając po ekonomiczne środki nacisku. Na 12 października 2020 godz. 16:00 zaplanowali zrobienie „globalnego blackoutu”: wyłączenie na 21 minut prądu i odcięcie się od internetu. Ma to być cios finansowy w korporacje, które „próbują ich kontrolować”.

Koronawirus zmienił oblicze naszego świata. Szok  był tak duży, że w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się głosy doszukujące się spisku wymierzonego w zwykłych ludzi i mającego na celu pozbawić ich praw i wolności.

Ta idea znalazła podatny grunt w Polsce: 20 procent Polaków nie wierzy w istnienie pandemii COVID-19. Osoby te coraz śmielej kontestują działania mające zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa i nawet w obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych doszukują się zamachu na ich wolność. Antycovidowcy postanowili wejść z protestami na zupełnie nowy opziom, by zgodnie ze swoim planem uderzyć finansowo w korporacje, które mają próbować je zniewolić. Odetną sobie prąd.

Protest przeciw pandemii COVID-19. Wątpiący w wirusa wyłączą sobie prąd i uciekną z Facebooka

Plan antycovidowców jest prosty: chcą wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne, odłączyć się od prądu, wyłączyć smartfony i nie zaglądać na Facebooka przez 21 minut. „Globalny blackout”, który ma być tego efektem, ma uderzyć po kieszeni korporacje, które uważane są przez wątpiących w koronawirusa za główne źródło zła.

Zobacz także

Nawoływania do protestu w takiej formie rozchodzą się za pośrednictwem Facebooka, często wskazywanego przez antycovidowców jako jednego z winnych deklarowanego przez nich zamachu na ich wolność. Oto część komunikatu – zachowaliśmy pisownię oryginalną.

Musimy wyłączyć wszystkich konsumentów energii elektrycznej, telefonów komórkowych, Internetu i innego sprzętu elektronicznego. Zrobimy to 12 października 2020 roku, wyłączymy wszystkie urządzenia na 21 minut między 16:00 a 16:21 i odetniemy całe zasilanie. Nie trzeba wychodzić na ulicę, wystarczy wyłączyć to, czym nas kontrolują.

komunikat antycovidowców

Zwolennicy teorii spiskowych są zdania, że ich działanie będzie miało wymierny wpływ na przychody przedsiębiorstw, które „próbują ich kontrolować”. Zapłacą mniej za zużycie energii elektrycznej, zobaczą mniej reklam w mediach społecznościowych i wygenerują mniejszy ruch w internecie.

Zagłosuj

Stosujecie się do wytycznych mających ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Facebook