Zamknij

Anna Maria Anders sprzedała dom za oceanem. Na jej konto wpłynęło 1,7 mln dolarów

03.06.2019 14:48
Anna Maria Anders i jej ogromny majątek. Pani senator sprzedała dom za 1,7 mln dolarów
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Senator Anna Maria Anders pobiera 20 tys. zł emerytury po zmarłym mężu - poinformował "Super Express". Córka gen. Andersa, która wkrótce zostanie ambasadorem Polski we Włoszech, sprzedała ostatnio dom w Bostonie, o wartości prawie 2 mln dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał dziennik, Anna Maria Anders otrzymuje co miesiąc 5 tys. dolarów (w przeliczeniu prawie 20 tys. zł) świadczenia po jej mężu Robercie Coscie, który zmarł w 2007 roku.

W najnowszym oświadczeniu majątkowym pani senator, która również jest sekretarzem stanu w kancelarii premiera (jako pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Dialogu Międzynarodowego), wykazała z tego tytułu 60 480 dolarów (ponad 231 tys. dolarów).

Zobacz także

Dom za miliony

Ponadto w ciągu roku Andres znacznie zwiększyła posiadany majątek. Jeszcze w 2017 roku wykazywała 5 tys. zł oraz 27 tys. dolarów. Dwanaście miesięcy później na jej koncie znajdowało się już 13 250 zł oraz 1 mln 730 tys. dolarów. 

Zdaniem "Faktu" powodem jest sprzedanie przez panią senator rezydencji pod Bostonem. Według dziennika zajmuje on powierzchnię 400 metrów kwadratowych, ma pięć sypialni, cztery łazienki, a w sąsiedztwie znajduje się pole golfowe.

Andres od trzech lat mieszka na stałe w Polsce. Od 2016 roku jest podsekretarzem stanu w kancelarii premiera oraz senatorem, wybranym w wyborach uzupełniających w okręgu białostockim.

Media ujawniły, że córka generała Władysława Andresa, na przeloty m.in. do USA wydała z publicznych pieniędzy ponad 600 tys. zł.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express/Fakt