Zamknij

Andrzej Jaworski, były poseł PiS, będzie kierował Vistulą

15.07.2020 10:30
Andrzej Jaworski, były poseł PiS, będzie kierował Vistulą
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Andrzej Jaworski, były poseł PiS, został nowym prezesem zarządu prywatnej spółki VRG. W jej skład wchodzą znane marki odzieżowe, jak Wólczanka, Kruk, Vistula, Deni Cler, Bytom.

Jak podała "Gazeta Wyborcza", grupa VRG to jedna z największych spółek modowych w Polsce. Kontroluje ją Jerzy Mazgaj, milioner pochodzący z Tarnowa i twórca m.in. sieci sklepów Alma.

Rada nadzorcza VRG odwołała w poniedziałek ze składu zarządu prezesa Michała Wójcika oraz wiceprezesa Mateusza Żmijewskiego.

Andrzej Jaworski prezesem Vistuli

Nowym prezesem zarządu spółki został Andrzej Jaworski, który silnie był związany przez całą swoja polityczną karierę z Prawem i Sprawiedliwością. W latach 2009-2016 był posłem z ramienia tego ugrupowania.

Zobacz także

Jak wskazała "Wyborcza", Jaworski był stronnikiem o. Tadeusza Rydzyka - założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam. Na przykład jest przewodniczącym Instytutu Pamięci i Tożsamości im. Świętego Jana Pawła II, który został powołany przez fundację Lux Veritatis (nadawcę Telewizji Trwam).

Wielokrotnie w wypowiedziach publicznych bronił o. Rydzyka oraz innych duchownych oraz krytykował osoby negujące potrzebę nauki religii w szkołach. W 2018 roku Jaworski został zawieszony w prawach członka PiS - nieoficjalnie z powodu konfliktu z innymi działaczami partii z Gdańska oraz braku jego poparcia dla Macieja Płażyńskiego w wyborach samorządowych w 2018 roku.

W latach 2016-2017 był członkiem zarządu PZU, a w latach 2017-2018 był członkiem zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.

"GW" podkreśliła, że grupa VRG - podobnie jak wszystkie spółki w branży odzieżowej - musi mierzyć się ze skutkami pandemii koronawirusa. To może wpłynąć na przyszłość spółki, którą obecnie kieruje były poseł PiS.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza