Zamknij

Andrzej Duda w siedzibie Google. Prezydent o inwestycjach koncernu w Polsce

18.06.2019 09:02
Andrzej Duda w siedzibie Google. Prezydent rozmawiał o inwestycjach w Polsce
fot. PAP/Radek Pietruszka

Rozwój sztucznej inteligencji, a także plany kolejnych inwestycji w Polsce – to główne tematy spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z kierownictwem Google'a i YouTube'a. Odbyło się ono w poniedziałek w siedzibie koncernu w Kalifornii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

W poniedziałek po południu miejscowego czasu, w ostatnim dniu swej wizyty roboczej w USA, prezydent Duda spotkał się w siedzibie Google'a m.in. z prezes YouTube’a Susan Wojcicki i wiceprezesem Google'a Kentem Walkerem. Prezydent rozmawiał też z polskimi inżynierami pracującymi dla Google'a.

Google o inwestycjach w Polsce

Jak mówił, odbył bardzo ciekawe spotkanie z zarządem Google'a i z prezes You Tube’a Susan Wojcicki.

Zobacz także

– Bardzo ciekawe rozmowy na temat przyszłości, na temat tego, czego możemy się spodziewać, jak wygląda rozwój sztucznej inteligencji, jak wyglądają plany, które Google ma zamiar realizować, także, jeżeli chodzi o inwestycje w Polsce – poinformował prezydent.

– Państwo powiedzieli mi, że zamierzają rozwijać swoje przedstawicielstwo w Polsce, że szukają nowych możliwości rozwojowych w naszym kraju, co bardzo mnie cieszy i uważam, że to bardzo dobra wizyta, bardzo ciekawe rzeczy mogliśmy tutaj zobaczyć – mówił Andrzej Duda.

Zaznaczył, że szczególnie ucieszyło go spotkanie się z polskimi, młodymi inżynierami, którzy tutaj pracują.

Zobacz także

Mówili mi, że systematycznie przemieszczają się pomiędzy Doliną Krzemową a Polską – Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, tam, gdzie Google działa w naszym kraju.

Andrzej Duda, prezydent

Duda o polskich specjalistach

Jak mówił, usłyszał od Polaków pracujących w siedzibie Google'a, że „te kontakty są na bieżąco i że to w zasadzie dla nich jest taka stała wymiana, że bardzo często też bywają tutaj i pracują dla Google’a właśnie nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami takimi, jak sztuczna inteligencja, w tym się specjalizują”.

– Bardzo mnie to cieszy, że nasi inżynierowie właśnie w tej tak niezwykle znanej firmie i tak nowoczesnej, znajdują zatrudnienie i są poszukiwanymi kooperantami – oświadczył prezydent.

Zarówno Google, jak i YouTube są częścią holdingu Alphabet. Według analityków z platform Google'a korzysta obecnie ok. 3 mld użytkowników. Koncern kontroluje około jednej trzeciej całego rynku reklamy internetowej i jest obecnie największym jej sprzedawcą na świecie.

Wcześniej w Menlo Park prezydent spotkał się z członkami zarządów firm z Doliny Krzemowej inwestującymi w Polsce, m.in. Visa, Mastercard, CISCO, Microsoft, Facebook, IMB i Oracle.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP