Zamknij

Andrzej Duda na świątecznych zakupach. Prezydent kupił choinkę za 40 zł

24.12.2019 07:12
Andrzej Duda, prezydent, wybrał się na świąteczne zakupy. Kupił choinkę za 40 zł
fot. LUKASZ GAGULSKI/AGENCJA SE/East News (ilustracyjne)

Do grona Polaków, którzy zrobili świąteczne zakupy na ostatnią chwilę, dołączył prezydent Andrzej Duda. Jak podał "Super Express", podobnie jak w poprzednich latach, wybrał się po choinkę na Nowy Kleparz w Krakowie. Ile prezydent wydał na bożonarodzeniowe drzewko?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Andrzej Duda spędza Święta w Krakowie, z którego pochodzi. "Super Express" towarzyszył prezydentowi podczas zakupów na krakowskim Nowym Kleparzu.

Przychodzę tu od wielu, wielu lat, czasem zaglądamy też z żoną na plac Imbramowski po domowe zakupy. Staramy się pomagać naszym mamom w przygotowywaniu wigilii, to są nasze wydeptane ścieżki, jak to w Krakowie

Andrzej Duda dla "SE"

Zobacz także

Jak wyglądają Święta w rodzinie Dudy?

Według dziennika, prezydent długo spacerował w poszukiwaniu idealnego drzewka. W końcu wybrał niewielkich rozmiarów świerk za 40 złotych.

- Pan prezydent po kwiaty przychodzi do nas od 25 lat, zaczął jeszcze na studiach jako młody chłopak. Wybiera wiązanki dla żony, córki i swojej mamy, najchętniej róże lub tulipany - komentowała Ewa Lisowska, kwiaciarka z Nowego Kleparza, w rozmowie z dziennikiem. 

O tym, jak wyglądają Święta w rodzinnym domu prezydenta, opowiedzieli jego rodzice Janina Milewska-Duda i Jan Duda w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

- Umawiamy się, że prezent ma być praktyczny, w cenie do 50 złotych. Jest nas dużo, nie chcemy się nawzajem krępować. Ważne jest okazywanie miłości, dobra - powiedziała Janina Milewska-Duda, cytowana przez "Sieci".

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express/Sieci