Zamknij

Amazon wchodzi do Polski. Serwis już działa

02.03.2021 12:21
Sklep internetowy Amazon już działa
fot. Hadrian/shutterstock (ilustracyjne)

Serwis Amazon.pl wystartował. Polska wersja sklepu światowego giganta to dla klientów alternatywa dla Allegro, a dla sprzedawców, kolejna platforma, za pośrednictwem której mogą zarabiać.

Amazon, który w 9 centrach w Polsce zatrudnia ponad 18 tysięcy osób, ruszył z e-sklepem.

Powstanie takiego serwisu może być dla polskich sprzedawców nadzieją na odrobienie pandemicznych strat, zaś dla portali takich jak Allegro – sporą konkurencją.

Amazon.pl już działa

„Od dziś polscy klienci mogą kupować na Amazon.pl i wybierać spośród ponad 100 milionów produktów, korzystając codziennie z niskich cen i szybkiej, niezawodnej dostawy” – czytamy w komunikacie spółki.

Jak czytamy w oświadczeniu, e-sklep globalnego giganta oferuje produkty z ponad 30 kategorii, takich jak książki, elektronika użytkowa, sport i rekreacja, narzędzia i artykuły gospodarstwa domowego, zabawki i produkty dla dzieci. Towary pochodzą od tysięcy europejskich i polskich przedsiębiorstw.

Amazon poinformował ponadto, że klienci mogą skorzystać z darmowej dostawy, o ile zrobią zakupy za minimum 100 złotych. Serwis Allegro.pl z kolei szybko wyczuł konkurencję i na dzień przed premiera Amazona w Polsce poinformował o promocjach. Allegro wprowadziło promocję “Smart! na start”, dzięki której klienci otrzymają pulę 5 darmowych dostaw w ramach Allegro Smart! do wykorzystania przez rok. Czy Amazon zdoła „przejąć” klientów Allegro?

- Klientów będzie ciężko przekonać unikalną ofertą, bo w sytuacji, gdy mamy w Polsce kilkadziesiąt tysięcy sklepów internetowych, Allegro, AliExpress i inne marketplace, czyli powszechny dostęp do produktów, trudno zaproponować coś, czego nie ma już ktoś z konkurencji. Jeff Bezos przed erą potęgi Amazona mawiał, że jego firma zawsze będzie koncentrować się na kliencie. To w e-commerce przekłada się na czas dostawy i obsługę klienta. To głównie tym może do siebie przekonać polskich klientów Amazon – komentuje Marcin Rutkowski, Brand Operations Manager w merce.com.

Amazon to największy sklep internetowy na świecie oferujący produkty własnych marek oraz pochodzące od zewnętrznych sprzedawców z wielu branż i dziedzin. Polacy już wcześniej mogli korzystać z platformy z wykorzystaniem niemieckiej wersji sklepu online Amazona, która dostępna była również w języku polskim.

Spółką w 1994 roku założył Jeff Bezos.

RadioZET.pl/PAP/Mat.pras