Zamknij

Pracownicy sezonowi poszukiwani. Amazon zatrudni 9 tys. osób. Co z zarobkami?

23.09.2021 17:19
Praca w Amazonie
fot. SEBASTIEN BOZON/AFP/East News

Amazon szuka 9 tys. pracowników sezonowych na okres przedświąteczny. Rąk do pracy brakuje we wszystkich 10 magazynach spółki. Ile można zarobić?

Amazon, który niedawno otworzył dziesiąte centrum logistyczne, szuka rąk do pracy na czas przedświąteczny. Firma zatrudni na etat nawet 9 tys. osób.

Dla jednego z największych na świecie e-sklepów w Polsce pracuje już ponad 23 tysiące osób. Placówki Amazon znajdują się w Sadach pod Poznaniem, w Świebodzinie, Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w Gdańsku. W każdym z tych miejsc potrzeba rąk do pracy. Ile można zarobić?

Amazon rekrutuje. Znamy zarobki

„Pracownicy sezonowi dołączając do 23 000 stałych pracowników Amazon w Polsce, mogą liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie oraz dodatkowe benefity” – informuje firma.

Jakie zarobki proponuje Amazon? Stawki zaczynają się od 22,5 zł brutto za godzinę. Zasady wynagradzania pracowników są takie same dla każdej lokalizacji.

Zatrudnieni mogą otrzymać też miesięczną premię w wysokości do 15 proc. pensji za frekwencję i efekty pracy.

„W 2020 roku ponad 6 500 pracowników sezonowych, zatrudnionych na okres przedświątecznego szczytu, zdecydowało się pozostać w Amazon, podejmując pracę  etatową. Firma przewiduje, że tendencja ta utrzyma się także w tym roku” – czytamy w komunikacie firmy.

RadioZET.pl/mat.pras