Zamknij

Amazon wchodzi do Polski. Rusza rejestracja w e-sklepie

27.01.2021 16:48
Amazon.pl
fot. LDprod/shutterstock (ilustracyjne)

Powstaje serwis Amazon.pl – poinformowało biuro prasowe handlowego giganta. Sprzedawcy już mogą rejestrować się w serwisie.

Amazon, który w 9 centrach w Polsce zatrudnia ponad 18 tysięcy osób, planuje polski e-sklep.

Powstanie takiego serwisu może być dla polskich sprzedawców nadzieją na odrobienie pandemicznych strat, zaś dla portali takich jak Allegro – sporą konkurencją.

Amazon.pl, nowy serwis dla sprzedawców 

Amazon.pl to nowy serwis, który ma pomóc lokalnym biznesom dotrzeć do większej liczby odbiorców. Pole do popisu będą mieli sprzedawcy, którzy już teraz mogą rejestrować się w serwisie.

Przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon w Polsce oraz globalnie, mogą rejestrować swoje konta po polsku na https://sell.amazon.pl w ramach przygotowań do premiery serwisu” – poinformowała spółka.

Amazon zachęca przedsiębiorców do rejestrowania swoich biznesów na stronie. W komunikacie prasowym czytamy o możliwości dotarcia do 300 milionów klientów na całym świecie, w ponad 200 krajach.

Spółka poinformowała, że dziś z takiej możliwości korzysta 1,7 mln przedsiębiorców na całym świecie.

Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok 

Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon

Obecnie Amazon zatrudnia pracowników w dziewięciu centach: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 nowych etatów.

RadioZET.pl/mat.pras