Zamknij

Amazon wchodzi na polski rynek

18.02.2020 13:54
Amazon wchodzi do Polski. Od kiedy będzie można zrobić zakupy?
fot. Eric Broder Van Dyke/Shutterstock (ilustracyjne)

Amazon, jeden z największych gigantów handlu internetowego, zacznie sprzedawać w Polsce - podała "Gazeta Wyborcza". Premiera rodzimej wersji platformy planowana jest jeszcze w tym roku. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Według dziennika Amazon prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z Pocztą Polską na temat rozpoczęcia współpracy. 

Jeśli porozumienie dojdzie do skutku, Poczta zajmowałaby się przesyłkami z polskiej wersji Amazon.com w Polsce i na Ukrainie - podała "Wyborcza". Ostateczne rozmowy w tej sprawie planowane są na kwiecień. 

Zobacz także

Do tej pory Amazon skupiał się na budowaniu i prowadzeniu w Polsce magazynów logistycznych, skąd transportowane były przesyłki do klientów w innych krajach np. w Europie Zachodniej.

Gazeta przypomniała, że ósme centrum logistyczne Amazona powstaje w Gliwicach – to ponad 210 tys. metrów kwadratowych powierzchni, gdzie zatrudnienie znajdzie tu tysiąc osób i 3,9 tys. robotów transportowych.

Do tej pory klienci Amazona z Polski byli automatycznie przekierowywani na niemiecką wersję strony. 

Wejście amerykańskiego giganta na polski rynek może oznaczać kolejne kłopoty dla krajowego lidera handlu internetowego - portalu Allegro. Przed laty udało mu się obronić przed innym potentatem za oceanu - eBayem, ale teraz musi dodatkowo odpierać konkurencję ze strony chińskiego AliExpress. 

Mimo to, jak zaznaczyła "Wyborcza", Allegro ma ogromną przewagę nad konkurentami z branży. To wciąż najpopularniejsze dla Polaków miejsce zakupów w sieci. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza