Zamknij

Amazon rekrutuje. Ile można zarobić?

18.08.2021 18:18
Amazon rekrutuje. Ile można zarobić
fot. Jakub Walasek/REPORTER/East News

Amazon, jedna z największych na świecie korporacji, rozwija się w Polsce i szuka rąk do pracy. Firma właśnie otwiera kolejne centrum logistyczne. Ile zarobią jego pracownicy?

  Amazon to jeden z największych e-sklepów na świecie, który od niedawna działa także w polskiej wersji. Firma w 9 centrach w Polsce zatrudnia ponad 18 tysięcy osób i wciąż rekrutuje.

Amazon szuka chętnych do pracy w centrum logistycznym w Świebodzinie, które rozpocznie działalność we wrześniu 2021 roku. Ile można zarobić i jakie warunki pracy oferuje firma?

Amazon otworzy nowe centrum logistyczne. Rekrutacja trwa

Amazon otwiera dziesiąte centrum logistyczne w Polsce. Placówka w Świebodzinie w ciągu roku będzie miejscem pracy dla ponad tysiąca osób.

Obiekt o powierzchni 193 000 mkw stanie się miejscem pracy dla tysiąca osób wspieranych przez roboty Amazon Robotics.

- Zapotrzebowanie na usługi Amazon w Polsce i Europie stale rośnie, dlatego już we wrześniu rozpocznie działalność nasza kolejna inwestycja – centrum logistyczne w Świebodzinie. Będzie to pierwszy obiekt Amazon w województwie lubuskim. Obecnie trwają przygotowania do jego otwarcia, w tym m.in. rekrutacje pracowników na stanowiska operacyjne i inżynieryjne. Nowi pracownicy mogą liczyć na konkurencyjne warunki płacowe, atrakcyjne świadczenia dodatkowe oraz przyjazne i bezpieczne środowisko pracy – mówi Chris Herzberg, dyrektor generalny centrum logistycznego w Świebodzinie.

Ile zarobią nowi pracownicy?

„Amazon oferuje wszystkim pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie rozpoczynające się od stawki początkowej 22,5 zł/godz. brutto oraz atrakcyjne świadczenia, w tym m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach oraz ciepłe posiłki za złotówkę” – czytamy w komunikacie firmy.

Nowi pracownicy mogą liczyć na pensję rzędu 4000 – 4300 złotych brutto, premie za frekwencję i możliwość awansu. Liderzy zespołów zarobią od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy oraz liczby przepracowanych godzin w miesiącu.

RadioZET.pl/Amazon/Dlahandlu.pl