Zamknij

Amazon chce przejąć wytwórnię filmową. Zawrotne sumy w negocjacjach

18.05.2021 21:19
Amazon kupuje wytwórnie filmową. Jaka cena, które filmy
fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER/EastNews

Amazon ma być właśnie w trakcie negocjacji zakupu Metro-Goldwyn-Mayer – tak wynika z informacji podanych przez Bloomberg. Hollywoodzka wytwórnia filmowa posiada m.in. prawa do serii kultowych filmów o Jamesie Bondzie.

Amazon z platformy sprzedażowej staje się światowym gigantem w wielu sektorach. W marcu pisaliśmy o tym, że chce konkurować z paczkomatami InPost, teraz na radarach ma wytwórnię filmową.

Informacje potwierdziła m.in. agencja Bloomberg. Wcześniej przecieki pojawiły się na portalach Information i Variety w oddzielnych raportach.

Amazon chce kupić wytwórnię Metro-Goldwyn-Mayer

Z danych podanych przez redakcję Variety wynika, że negocjacje oscylują wokół kwoty 9 miliardów dolarów. Z kolei agencja informacyjna Bloomberg zauważa, że doniesienia o rozmowach Amazona z MGM zbiegły się w czasie z ogłoszeniem przez AT&T Inc. planu utworzenia nowej firmy rozrywkowej poprzez połączenie aktywów z Discovery Inc. Efektem tej fuzji ma być instytucja, która będzie wyceniona na około 130 miliardów dolarów. 

Sukces Netflix Inc. i Walt Disney Co., który uruchomił własną usługę wideo na żądanie po zakupie aktywów o wartości 71 miliardów dolarów od 21st Century Fox Inc. w 2018 roku, przyciąga nowych konkurentów na rynek

Bloomberg

Obie strony odmówiły komentarza w tej sprawie. Zarówno MGM, jak i Amazon nie potwierdzają, że biorą udział w negocjacjach.

Wytwórnia MGM posiada prawa m.in. do takich hitów jak: Dr Żywago, 2001: Odyseja Kosmiczna czy seria filmów o Jamesie Bondzie.

RadioZET.pl/PAP/Bloomberg/ Information/Variety