Zamknij

Allegro wprowadziło nową opcję. Kup teraz i zapłać później

12.09.2019 11:12
Allegro wprowadziło nową opcję. Kup teraz i zapłać później
fot. Allegro

Allegro, największy polski portal e-commerce, wprowadził opcję opóźnionej płatności. Dzięki niej klienci będą mogli zapłacić za produkty w wygodnym dla ich terminie. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Allegro Zapłać Później to nowy sposób robienia zakupów na Allegro stworzony we współpracy z polską firmą PayPo. Odroczona płatność pozwoli klientom elastycznie zarządzać domowym budżetem, czyniąc zakupy na Allegro jeszcze łatwiejszymi.

Od 10 września z odroczonej płatności można skorzystać w kategorii „Dziecko”. W najbliższych miesiącach Allegro Zapłać Później zostanie udostępnione w kolejnych kategoriach.

Zobacz także

Klienci Allegro będą mogli robić zakupy wtedy, kiedy chcą, a jednocześnie będą mogli elastyczne zarządzać domowym budżetem, nie korzystając z pożyczek gotówkowych, rat czy karty kredytowej.

- Chcemy zachęcać Polaków do jak najczęstszego robienia zakupów w internecie, oferując im wiele korzyści, które niosą e-zakupy. Jestem pewny, że uda nam się ich przekonać, jeśli będą zadowoleni z zakupów - mówi Francois Nuyts, prezes Allegro.

Klienci robią zakupy, gdy tylko znajdą wolną chwilę. Odroczone płatności oferują im właśnie taką możliwość, dodatkowo pozwalając odpowiedzialnie zarządzać budżetem domowym. Podobnie jak w przypadku wszystkich usług finansowych na Allegro, skorzystanie z odroczonych płatności wymaga minimum formalności i jest aktywowane jednym kliknięciem podczas zakupu

Francois Nuyts

Jak można skorzystać z opcji Allegro Zapłać Później?

Klient dokonuje zakupu, otrzymuje produkt i może zapłacić maksymalnie w ciągu 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli klient potrzebuje więcej czasu na opłacenie rachunku za zakupy, może jednorazowo przedłużyć okres zapłaty o kolejne 30 dni, płacąc 5 proc. całkowitej wartości zamówienia.

Zobacz także

Allegro Zapłać Później działa jako jedna z dostępnych metod płatności. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z tej metody robienia zakupów, zostaną w kilka sekund zweryfikowani przez Allegro na podstawie danych już dostępnych w serwisie, takich jak np. historia zakupów i płatności.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji klient zobaczy indywidualny aktualizowany przy każdej transakcji limit zakupów z odroczoną płatnością. Wartość jednorazowych zakupów z odroczoną płatnością wynosi do 500 złotych.

Unikatowe przy zakupach z Allegro Zapłać Później jest to, że nie trzeba logować się do systemów zewnętrznych, np. bankowych lub operatorów płatności.

Kupowanie na Allegro z odroczoną płatnością przebiega identycznie do zwykłych zakupów, a sprzedawca natychmiast otrzymuje pełną kwotę i może natychmiast wysłać zakupiony produkt.

Zwroty są możliwe w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców. Allegro Zapłać Później to także świetna alternatywa dla płatności za pobraniem. Klienci mogą wybrać najwygodniejszą dla nich metodę dostawy, ale nie muszą mieć gotówki, żeby zapłacić przy odbiorze paczki.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe