Zamknij

Allegro pyta, gdzie postawić 3000 automatów paczkowych

04.03.2021 21:53
dostawa do paczkomatu
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Allegro zamierza postawić do końca roku sieć 1500 własnych automatów paczkowych, w których będzie można odbierać i nadawać zamówienia. Platforma prosi o wskazanie, gdzie powinny się znaleźć.

Allegro wybrało spółkę Modern – Expo na dostawę automatów paczkowych, które będą służyć kupującym i sprzedającym na największej w Polsce platformie e-commerce. Pierwsze maszyn zadebiutują w połowie roku, do końca 2021 ma ich działać już 1500 w całej Polsce.

Gdzie dokładnie się pojawią, ma zależeć w dużej mierze od klientów: Allegro uruchomiło specjalną stronę, na której można sugerować miejsca, w których z automatów paczkowych będzie się odbierającym paczki wygodnie korzystało.

Allegro rusza z automatami paczkowymi. Pyta gdzie je postawić

InPost wprowadzając paczkomaty trafił w dziesiątkę, doskonale rozpoznając potrzeby kupujących online. Dzięki możliwości odbioru zamówionej paczki o wybranej przez siebie porze, bez konieczności dostosowywania się go godziny wizyty kuriera, automaty paczkowe przejęły sporą część rynku dostaw.

Chętnych do powtórzenia tego sukcesu nie brakuje: własną sieć buduje w Polsce Allegro, stworzenie próbnych instalacji zapowiedział AliExpress, chrapkę na zawojowanie rynku ma nawet PKN Orlen.

Allegro, największa platforma e-commerce w Polsce, tworząc własną sieć chce uciec do przodu Amazonowi, który oficjalnie zaczął działalność w naszym kraju. Wojna między gigantami już się rozpoczęła: Allegro rozdaje w prezencie swoim klientom 5 darmowych dostaw. Własne automaty paczkowe pozwolą zbudować przewagę konkurencyjną, której platforma będzie potrzebować w starciu z Amazonem.

Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz ok. 80% przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. W pierwszej fazie projektu planujemy uruchomić 3000 zaawansowanych technologicznie automatów paczkowych, z czego 1500 zostanie zainstalowanych jeszcze w tym roku.

Grzegorz Czapski Dyrektor ds. Rozwoju w Allegro

Allegro podkreśla, że chce „budować sieć w sposób zrównoważony poprzez odpowiedzialną współpracę z lokalnymi społecznościami”. Uruchomiło w tym celu specjalną stronę, gdzie można zgłaszać propozycje lokalizacji pod budowę sieci automatów paczkowych.

Witryna, kierowana przede wszystkim do zainteresowanych udostępnieniem powierzchni, działa od 4 marca 2021.

Automaty paczkowe dla Allegro dostarczy polska spółka Modern-Expo Group, specjalizująca się w produkcji zaawansowanego technologicznie wyposażenia dla branż sprzedaży detalicznej i e-commerce.

RadioZET.pl/Allegro