Zamknij

Allegro ma własne automaty paczkowe. Gdzie je znaleźć i jak z nich skorzystać?

04.11.2021 10:25
Allegro ma automaty paczkowe
fot. Allegro

Już nie tylko InPost stawia na Paczkomaty. Automaty do odbierania paczek stawiają także inne firmy, w tym Allegro, które ruszyło z projektem One Box.

Paczkomaty InPostu stały się inspiracją dla Poczty Polskiej, platformy Amazon, czy Allegro. Ta ostatnia ruszyła właśnie z siecią automatów do obierania paczek One Box.

Gdzie Allegro postawiło automaty paczkowe i jak z nich skorzystać?

Allegro z własną siecią automatów paczkowych

600 urządzeń do odbierania paczek już stoi na ulicach polskich miast. Allegro do końca przyszłego roku chce, by takich automatów było co najmniej 3000.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, jako pierwsi paczki ze skrytek Allegro odbiorą kupujący z Warszawy. W ciągu kolejnych dni dołączą do nich mieszkańcy kolejnych miast w Polsce - m.in Łodzi, Poznania, Katowic, Wrocławia, czy Torunia.

Allegro dodaje, że wszystkie urządzenia zasilane są zieloną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Uzupełniamy  największą w Polsce, liczącą ponad 45 tys. sieć punktów i automatów dostępną na Allegro o własne lokalizacje, gdzie wkrótce przesyłki będą dostarczane także w dniu zamówienia. Dziś jest to już ponad 600 lokalizacji i dynamicznie zwiększamy tempo rozstawień. Zaczęliśmy od Warszawy, Łodzi, Poznania i Katowic jednak wkrótce nasze zielone automaty pojawią się także mniejszych miejscowościach. Chcielibyśmy, żeby w ciągu roku było ich co najmniej 3000.

Francois Nuyts, prezes Allegro

Automaty mają posiadać udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących, czujniki jakości powietrza, system cichego domykania skrytek, oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu oraz dostosowywane są do okolicznej infrastruktury, aby zapewnić łatwy dostęp dla osób poruszających się na wózkach i zabezpieczyć strefy wyładunku dla kurierów.

Jak długo trzeba będzie czekać na odbiór paczki? Kupujący na Allegro już następnego dnia po zakupie będą mogli odebrać przesyłkę.

RadioZET.pl/mat.pras