Zamknij

Allegro debiutuje na giełdzie. Kiedy? Jaka cena za akcje?

29.09.2020 14:34
Allegro debiutuje na giełdzie. Kiedy? Jaka cena za akcje?
fot. Casimiro PT/Shutterstock (ilustracyjne)

Allegro zdradził szczegóły debiutu na parkiecie warszawskiej giełdy. Największy polski portal e-commerce pojawi się w notowaniach od 12 października. Ile trzeba będzie zapłacić za jednak akcje? 

Allegro, istniejący od 21 lat sklep internetowy, wraz z całą grupą kapitałową planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. We wtorek spółka ogłosiła cenę akcji w pierwszej ofercie publicznej. Wyniesie ona 43 zł. 

Z kolei kapitalizacja spółki wyniesie aż 44 mld zł, a oferta obejmuje emisję 23 255 814 nowych akcji. "Spółka  spodziewa się uzyskać wpływy brutto w wysokości około 1,0 mld PLN, oraz sprzedaż 190 293 225 istniejących akcji („Istniejące Akcje Sprzedawane”, a razem z Nowymi Akcjami Sprzedawanymi  – „Akcje Sprzedawane”) przez dotychczasowych akcjonariuszy" - podało Allegro w komunikacie.

Allegro debiutuje na giełdzie

- To kolejne ważne wydarzenie w procesie wejścia Allegro na giełdę. Podczas spotkań z wieloma potencjalnymi inwestorami otrzymaliśmy od nich niezwykle pozytywne opinie. W ciągu 20 lat ciągłego wzrostu i nieustannych innowacji, przekształciliśmy się z lokalnego startupu w gracza e-commerce europejskiego formatu - podkreślił François Nuyts, prezes zarządu Allegro. 

Zobacz także

"Oczekiwane wpływy gotówkowe netto należne Spółce wynoszą około 900,5 mln zł" - napisało w komunikacie Allegro.

Wszystko wskazuje na to, że Allegro będzie największym debiutem w historii warszawskiej giełdy. Dotychczasowy rekord należy do ubezpieczeniowego giganta PZU, które w 2010 roku przy wejściu na giełdę sprzedało akcje za 8,1 mld zł. Obecnie spółką z największą kapitalizacją na GPW jest CD Project (41,29 mld zł), PGNiG (28,72 mld zł) i PKO BP (26,24 mld zł).

RadioZET.pl/mat. prasowe/Wirtualnemedia.pl