Zamknij

Allegro: 5 darmowych dostaw w prezencie

01.03.2021 19:18
Paczkomat z dostawami Allegro
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Konkurencja czyni cuda: na chwilę przed oficjalnym startem Amazona w Polsce Allegro uruchamia promocję, jakiej jeszcze w naszym kraju nie było. W ramach programu „Smart! na start” kupujący mogą skorzystać z pięciu darmowych dostaw. Wystarczy złożyć zamówienie na minimum 40 zł.

Allegro ma w Polce tak mocną pozycję, że jest tuzem nie tylko lokalnym, lecz wręcz globalnym. Do gigantów takich jak Amazon czy AliExpress platformie e-commerce co prawda dużo brakuje, jednak serwis należy do największych na świecie.

W Polsce za jego pośrednictwem wykonuje się ponad 30 procent wszystkich zakupów w internecie. Platformę w najbliższym czasie jednak prawdziwa wojna: po latach obsługiwania polskich klientów nieco po macoszemu z oficjalną ofertą ma wystartować Amazon. Allegro wytoczyło już w tym starciu pierwsze działa.

Allegro: 5 darmowych dostaw w prezencie. Rok na wykorzystanie

Program „Smart! na start” to swego rodzaju wersja demonstracyjna usługi „Allegro Smart!”, która jest de facto abonamentem na dostawy zakupów. Klienci Allegro płacąc niewiele więcej niż koszt pojedynczego dostarczenia zamówienia, mogą z darmowej dostawy korzystać niemal bez ograniczeń.

Jedynym wymogiem stawianym przed kupującym jest skompletowane zamówienia od jednego sprzedającego opiewającego na minimum 40 zł. Uprawnia to do darmowego przekazania zakupów do Paczkomatu lub punktu odbioru.

Dodatkowo korzystający z promocji „Smart! na Start” będą mogli liczyć także na dostęp do atrakcji zarezerwowanych dla użytkowników płatnego „Allegro Smart!”.

Od 1 marca platforma wprowadza promocję, dzięki której każdy klient będzie mógł przetestować usługę Allegro Smart!. Osoby, które w ramach promocji aktywują "Smart! na Start", w ciągu następnych 12 miesięcy za darmo będą mogły 5 razy skorzystać z darmowych przesyłek i zwrotów w ramach Allegro Smart!, a także zyskują dostęp do specjalnych okazji w Strefie Smart! i festiwalu zakupowego Smart! Week.

komunikat Allegro

Promocja „Smart! na start” kierowana jest zarówno do osób, które z płatnej subskrypcji na dostawy nie korzystały, jak i tych którzy z niej po jakimś czasie zrezygnowali. Usługę można aktywować do 31 maja 2021: od chwili uruchomienia otrzyma się możliwość zrealizowania 5 darmowych dostaw do wykorzystania przez rok.

Bezpłatna dostawa do paczkomatów i punktów odbioru obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy za minimum 40 zł, natomiast dostawa kurierska od 80 zł. Jak podkreśla platforma, od uruchomienia Allegro Smart! w 2018 roku konsumenci korzystający z platformy zakupowej zaoszczędzili ponad 1,9 mld zł.

RadioZET.pl/Allegro