Zamknij

Alkomat za 13 tys. złotych. Nietypowy zakup Ministerstwa Finansów

Piotr Drabik
05.02.2019 10:07
Alkomat za 13 tys. złotych dla Ministerstwa Finansów. Alkohol. Nietrzeźwość
fot. nikamo/Shutterstock (ilustracyjne)

Ministerstwo Finansów kupiło alkomat za 13 tys. złotych – podał „Super Express”. Urządzenie z ekranem dotykowym i termiczną drukarką ma być wykorzystywane przez wewnętrzną służbę ochrony resortu. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Przetarg w sprawie nabycia zaawansowanego alkomatu Ministerstwo Finansów ogłosiło w grudniu ubiegłego roku. Urzędnicy poszukiwali firmę, która dostarczy im urządzenie o nazwie Drager Alcotest 9510

Jak podał „Super Express”, alkomat posiada drukarkę termiczną do wydruku wyników badania trzeźwości i czujniki podczerwieni i elektrochemiczny. Co więcej, urządzenie kosztuje 10-krotnie więcej niż standardowy alkomat

Zobacz także

Po co Ministerstwu Finansów aż taki duży wydatek? „Urządzenie jest na wyposażeniu Wewnętrznej Służby Ochrony Ministerstwa Finansów do ewentualnej konieczności badania stanu trzeźwości” – przekazał w komunikacie Wydział Prasowy Ministerstwa Finansów, cytowany przez dziennik.

Urzędnicy nie odpowiedzieli, kto będzie badany za pomocą nowego urządzenia – petenci czy jednak pracownicy ministerstwa.

Negatywnie do nietypowego zakupu odniósł się poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk: „Nagminne zmiany ustaw dotyczących podatków być może nie wynikają z tego, że trzeźwość jest najmocniejszym punktem Ministerstwa Finansów”

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express/PTD