Zamknij

Weekend bez gotówki i przelewów. Banki zapowiedziały przerwy techniczne

05.03.2021 16:48
Alior, Getin, Bank Pocztowy, Nest Bank. Przerwy techniczne w bankach
fot. Marek BAZAK/East News

Kilka banków zapowiedziało weekendowe przerwy techniczne. Sprawdzamy, które instytucje będą prowadziły prace serwisowe i ograniczą możliwość korzystania ze swoich usług w dniach 5-7 marca 2021 roku.

Banki ograniczą w najbliższych dniach możliwość korzystania z części swoich usług. W weekend tuż przed Dniem Kobiet (5-7 marca 2021) warto zaopatrzyć się w gotówkę z wyprzedzeniem.

Mogą pojawić się problemy z bankowością elektroniczną, działaniem aplikacji czy wypłatą gotówki.

Getin Bank

Przerwa modernizacyjna w Getin Bank zaplanowana jest w nocy z soboty na niedzielę (6-7 marca). Prace techniczne rozpoczną się o godzinie 23:50 i potrwają do 6:30. W tym czasie klienci nie będą mogli skorzystać z usług bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.

Alior Bank

Przerwa techniczna w Alior Banku rozpocznie się o godz. 22:00 w sobotę (6 marca) i potrwa do godz. 9:00 w niedzielę (7 marca). Prace serwisowe spowodują, że klienci mogą mieć problem z dostępem do usługi bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Bank zapowiedział, że przerwa może się wydłużyć.

Bank Pocztowy i EnveloBank

Prace informatyczne w Banku Pocztowym i EnveloBank rozpoczną się już w piątek (5 marca) o godz. 21:45 i potrwają do 3:00 w sobotę. Z powodu przerwy serwisowej pojawią się problemy z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Klienci mogą mieć również problem z dodzwonieniem się na infolinię banku.

Bank Polskiej Spółdzielczości

Przerwa techniczna w Banku Polskiej Spółdzielczości rozpocznie się w piątek (5 marca) o godz. 23:00 i zakończy się w sobotę (6 marca) o godz. 1:00. W tym czasie klienci nie będą mogli skorzystać z systemu bankowości elektronicznej.

Toyota Bank

Prace serwisowe w Toyota Bank mogą być utrudnieniem dla klientów w niedzielę (7 marca) między godz. 7:00 a 21:00. W tym czasie pojawią się utrudnienia związane z korzystaniem z bankowości internetowej, serwisu telefonicznego, aplikacji mobilnej oraz tzw. szybkich płatności.

Nest Bank

Prace serwisowe w Nest Banku będą odbywały się w sobotę (6 marca) i w poniedziałek (8 marca). Klienci nie skorzystają z bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej w sobotę miedzy godz. 00:30 a 2:00, a utrudniony dostęp może się przedłużyć do godz. 18:00. W ciągu dnia niedostępny będzie Blik, możliwość robienia przelewów natychmiastowych, składanie wniosków i zarządzanie celami oszczędnościowymi oraz operacje na saszetkach.

Z kolei w poniedziałek między godz. 11:00 a 12:00 pojawią się utrudnienia podczas transakcji bezgotówkowych za pomocą karty płatniczej.

RadioZET.pl